Bursa’nın İznik ilçesindeki Karatekin köyünde, çeşmelerden akan suyun şeker hastalığına iyi geldiğini duyanlar yüzlerce kilometre yol yaparak su doldurmaya geliyor.

İznik ilçesinin Karatekin Mahallesi'nde dağların eteklerinden gelen suyun şeker hastalarına şifa olduğu iddia edilirken, 500 kişinin yaşadığı mahallede hiç kimsede şeker hastalığına yıllardır rastlanmamasının sebebi olarak bu su gösterildi. Şeker hastalığına iyi geldiğini iddia ettiği suda, tahlillerde bor miktarının fazla çıktığı tespit edildi. Mahallenin merkezinden ve cami şadırvanından su dolduran vatandaşlar köy camiine isterlerse yardımda bulunabiliyor.

Türkiye’nin her bölgesinden yüzlerce kilometre yol yapıp akın akın gelenler, bidon bidon su doldurup gidiyor.

Su için Yalova’dan gelen bir kişi, "Sosyal medyadan bir kaç kez duydum geldim. Bu ikinci kez gelişimiz buraya. Ben suyu alıp Antalya’ya götürmüştüm. Bu suyu içenler fayda gördüklerini söylüyorlar” dedi.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Sahin 15.04.2024 15:34
    Allah cahil ve akılsız insanlara akıl ihsan eylesin amin.
  • Vatansever 15.04.2024 14:53
    Düzenli kullanıldığında kesinlikle şifa oluyor. Bizzat şahidim
  • Kul insan 15.04.2024 13:58
    Her şeyin çaresi var yalnız yaşlanmak ve ölüm hariç. Ne zaman nerede kim ile ne ile Rabbimiz Allah Eş Şafi cc şifa aramak gerek. Şu bir gerçek ki Ahir zamanda hastalıklar fitneler haramlar günahlar ahlaksızlık azgın nefisler çoğaldı. Kendimizi ailemizi cehennem ateşinden korumak gereklidir. Eyüp'a as şifa olan su bize neden olmasın, O cc verir ancak.