31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin HDP/DEM Parti desteğiyle kazandığı Sancaktepe Belediyesi’nin başkanlık makamında jakuzi bulunduğu yalanı ortaya atılmıştı. Eski Başkan Şeyma Döğüncü’nün sert tepki gösterdiği iftira üzerine başkanlık makamını medyaya açacağını duyuran CHP’li başkan Alper Yeğin bugün belediye binasında fonlu medyayı tek tek ağırladı.

Fondaşların sıraya dizildiği Sancaktepe Belediyesi’nde jakuzi bulunduğuna dair bir görüntü gösterilemedi. Jakuzinin yalan olduğunu bizzat CHP’li Alper Yeğin itiraf etmek zorunda kaldı.

CHP’li Yeğin, “başkanlık makamının 6 bin metrekare” gibi devasa boyutta olduğu iddiasının uydurma olduğunu da fondaş medyadaki yayında ağzından kaçırdı.

JAKUZİ YALANI BÖYLE ORTAYA ÇIKTI... CHP’Lİ YEĞİN KIVIRDI

Sözcü TV’den İsmail Saymaz’ı ağırlayan Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin’in, “Bir de şu meşhur jakuzinin bulunduğu yere gidelim.” sorusu üzerine afalladığı görüldü.

Araya giren CHP'li Alper Yeğin, “Jakuzi demeyelim ona artık” karşılığını verdi.

Saymaz, “Jakuzi olduğu iddia edilen banyo tesisi diyelim” diye düzeltmeye çalışırken Yeğin, “Kendi fikrimi söyleyeyim, jakuziyle bunun olması arasında hiçbir fark yok. Jakuzi de olsa aynı.” diyerek adeta kıvırdı.

Sözcü TV’nin ardından, CHP’den aktarılan paralarla yayın yaptığı öne sürülen bir diğer medya kuruluşu Halk TV odaya alındı.

Halk TV canlı yayında da muhabire makam odasını gezdiren Alper Yeğin, jakuzi bulunduğuna dair bir görüntü gösteremedi.

‘6 BİN METRKARE’ SÖZÜNÜ UYDURMUŞ: “ELİME METRE ALIP ÖLÇMEDİM”

Halk TV yayınında makam odasının “6 bin metrekare” olduğu iddiasının temelsiz bir söyleme dayandığı belgelendi. CHP’li Alper Yeğin, Halk TV muhabirine, “Bu 6 bin metrekare sözü benim 2018’de kullandığım bir rakam. Ben belediye meclis üyesi iken bu binanın 30 bin metrekareden oluştuğunu, 6 bin metrekare her katın olduğunu anlatan bir belediye başkanı vardı... Ben oradan esinlenip söyledim. Yoksa elime metre alıp projesini açıp burayı incelemedim yani.” diyerek o iddianın da yalan olduğunu itiraf ediyor.

TOPLANTI ODASINA BİLE GİZEM KATMAYA ÇALIŞTILAR: “BURADA NE YAPILDIĞI BİLİNMİYOR!”

“Saray yavrusu”, “Şatafatlı başkanlık katı” ifadeleriyle yapılan Halk TV haberindeki görüntülerde, başkanlık makamının bulunduğu kattaki toplantı odası, halkla ilişkiler odası, misafir bekleme salonu gibi mekanların “başkanlığa ait odalar, ne yapıldığı bilinmeyen odalar” gibi anlatılması dikkat çekti.

ERDOĞAN’IN FOTOĞRAFINI İNDİRMİŞLER

Halk TV’de başkanlık koltuğunun haricinde halk buluşmalarının yapıldığı ve 9 sandalyenin yer aldığı makam odasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının yerine bayrak yerleştirildiği, sadece Atatürk görselinin bırakıldığı görüldü.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Gereksiz 16.04.2024 16:46
    Chp bukadar devlet malını niye kıskanıyor Hala anlamış deyilim Siz hasta mısınız!
  • Seçim Cannakış 16.04.2024 15:23
    Ögrencilere misafir alanı olarak ve sokakta yatıp kallkan yeri olmayan insanlara acalım 'ki birdaha böyleyerler yapılmasın.Belediye elinde başkan hemen ne yapmak istiyorsan yapabilirsin meclis cogunluguda sende. İcrat üreten calışan karar veren kişilere bu ülkede ihtiyaç var.
  • Cemil 16.04.2024 15:10
    En doğrusu bir çadır kurmaktı gelen misafirleride kaldırımda ağrla olsun bitsin