Edirne’de başıboş köpeklerin kovaladığı esnada kaçarken yere düşen ve kanlar içinde kalan yaşlı kadının o anları güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

KÖPEKLERİN SALDIRISI KAMERADA

Edirne’de çok sayıda başıboş sokak köpeğinin saldırısına uğrayan 74 yaşındaki Zehra Oluçay ölümden döndü. Edirne’nin Kurtuluş Mahallesi’nde yaşayan Zehra Oluçay, apartmanın bahçesinde bulunduğu esnada köpeklerin saldırısına uğradı. Köpeklerden kaçarken apartmanın merdivenlerine düşen Oluçay, kanlar içinde kaldı. Yardım çığlıkları üzerine bahçeye çıkan vatandaşlar, Zehra Oluçay’ı kanlar içinde görünce büyük şok yaşadı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırılan Oluçay’ın baş kısmında yaralanmaların olduğu belirlendi.
Köpeklerin saldırı anı apartmanın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde köpeklerin Oluçay’ın üzerine koştuğu görülüyor. Yaşlı kadının köpeklerden kaçarken düştüğü esnada, köpeklerin hızlıca apartman girişinden kaçtığı da kameralara yansıdı.

HER YERİ KAN İÇERİSİNDE

Köpeklerin üstüne koşmasıyla korku dolu anlar yaşadığını anlatan 74 yaşındaki Zehra Oluçay, köpeklerden kaçarken yere düştüğünü ve yaralandığını söyledi. Başından kan akmaya başlayınca komşularından yardım istediğini belirten Oluçay, ambulansla hastaneye kaldırıldığını ifade etti. Yaralı kadına ilk yardıma koşan komşusu Şükran Açış da, kapı önüne çıktığında her yerin kan içinde olduğunu belirterek, “Zehra komşuyu kanlar içinde görünce fena oldum, hemen çocuklar yardıma yetişti” dedi.
 Aynı bölgede sabah saatlerinde işe giderken köpeklerin saldırısına uğradığını ve kendini korumak için yaklaşık 5 dakika mücadele ettiğini belirten bir başka vatandaş Gülden Gülsever de, “Köpeklerin gözü dönmüş, beni parçalayacaklardı. Kendimi çok zorlukla kurtardım” açıklamasında bulundu. Geçen hafta apartman girişinde başıboş sokak köpeklerinin kendini sıkıştırdığını söyleyen 11 yaşındaki Aras Kaya Bilgiç, “Markete giderken apartmanın köşesinde köpekler beni sıkıştırdı. Nasıl kaçacağımı şaşırdım. En son arka kapıdan kaçabildim” dedi. Mahallede yaşayan öğrenciler, her an köpek saldırısına uğramaktan korktukları için okula gidemediklerini söyledi. Mahalle sakinleri de, çocukların parklarda dahi oynayamadıklarını belirterek yetkililerden yardım istedi.

Yorumlar 48 Yorum Var
 • İrfan 17.04.2024 14:59
  Köpekten kaçarsan kovalar. Cahil korkak olmuş millet iyice. Ulan Allah'tan korkmazsınız sokaktaki kediden köpekten korktuğunuz kadar be. İnsan ikiye ayrılır. Merhametli karıncayı bile ezmeye kıyamayan insan. Birde zevkine hayvan öldüren ve bundan zevk alan insanım dıye dolaşan insan görünümlü yaratık. Burda yorum yapanlar malesef insanım demesin ve ne yazıkki yorum yazanların çoğuda böyle
 • İrfan 17.04.2024 14:43
  Ya tamda ne kaçıyorsun ne korkuyorsun. Bu yaşa gelmişsin köpek refleks olarak kaçanı kovaladığını öğrenemdinizmi.
 • Bozkurt 16.04.2024 22:16
  Başı boş it tehlike
 • Avcı 16.04.2024 20:17
  Ben annemi bu şekilde görecem o şehirde it bırakmam. Nokta
 • heryer 1461 16.04.2024 19:40
  Çorumlu o zaman senin evine getiririm hepsini doğal doğal yaşayın
Daha fazla yorum görüntüle