İSTANBUL’da bir restoranda üniformayla servis yapılmasıyla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da bir restoranda askeri üniforma ile servis yapıldığı anlara ait görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Tepki çeken görüntülerin ardından inceleme başlatıldı. Yapılan çalışmalarda iş yerinin Beyoğlu Hüseyinağa Mahallesinde faaliyet gösterdiği ve Türk vatandaşı A.K.’ye ait olduğu belirlendi. Videoda askeri üniforma ile servis yapan kişinin ise işletmede çalışan yabancı uyruklu Y.J. olduğu tespit edildi. Olayla ilgili işletme sahibi A.K. , işletme mesul müdürü A.G. ile görüntülerde üniforma ile servis yapan çalışan Y.J. gözaltına alındı.

Konuyla ilgili İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada. “Şüphelilerle ilgili 'Türk Milletini, Cumhuriyeti, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama' suçundan adli işlem başlatılmıştır. Çalışmaların devamında, işletme içerisinde oturum izinleri olmadığı belirlenen ve sigortasız olarak çalıştıkları tespit edilen M.I. , A.R. ,H.M.Y.A. isimli yabancı uyruklular muhafaza altına alınmış ve sınır dışı işlemleri başlatılmıştır. Ayrıca olayın meydana geldiği iş yerinin 'Turizm İşletme Belgesi' iptal edilmiştir" denildi.

Yorumlar 56 Yorum Var
 • vdg 19.04.2024 05:25
  direk yerli kapatmak gerek nasil oluyor ise bir kisi ufak ceza alacak o da belki
 • Dadaş Ömer 18.04.2024 13:56
  Bunu yapanlar Suriyeli çıkarsa hiç şaşırmam. Türkiye de yaşayan kimsenin böyle bir çiğlik yapacağını sanmıyorum
 • Oz Man 18.04.2024 06:59
  Şu ne varmış bunda diyenler. Üniforma bizim şerefimiz ordumuz anlamına geliyor. Üniforma ile garsonluk hizmeti verildiği nerede görüşmüş ? Atın bunları 1 yıl içeride akılları başlarına gelsin...
 • Batı Trakyalı 17.04.2024 19:34
  Tam bir algı operasyonu, amaç Türk ordusunu ve Türk askerini aşağılamak. Bu işletmenin ruhsatı iptal edilmeli, sahibi de araştırılmalı. O servis yapan personel de bu hain işi bilerek yapıyor.
 • Misafir60 17.04.2024 18:45
  Vatan hainliğinin yeni versiyonu.
Daha fazla yorum görüntüle