İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin orta kesimlerinde bulunan Nusayrat Mülteci Kampı'ndaki saldırısında yaralanarak sağ bacağı kopan TRT Arapça kameramanı Sami Şehade'nin Deyr el-Belah'taki Aksa Şehitleri Hastanesi'nde tedavisi sürüyor.

Ameliyatla bacağı ampute edilen Şahade duygulandıran açıklamalarda bulundu.

Her şeye rağmen işimize ve gerçekleri aktarmaya devam edeceğini vurgulayan Şahade şu ifadeleri kullandı:

'UMARIM DÖKÜLEN KANLAR SON BULUR'

''Her şeye rağmen işimize ve gerçekleri aktarmaya devam edeceğiz ve daha güçlü bir şekilde geri döneceğim. Umarın son vurulan gazeteci ben olurum çünkü İsrail şu ana kadar 140 gazeteciyi öldürdü. Dünya kamuoyu ve Uluslararası Gazetecileri Korumaya Yönelik Sendikalara sesleniyorum böyle olaylarda rol almalarını istiyoruz, neredeler? Umarım büyük bir rol alırlar ve gazetecilerin dökülen kanları bir son bulur artık.

'GAZZE'DE İRADEYE VE KARARLILIĞA SAHİBİZ ÇÜNBÜ BU BİZİM DAVAMIZ'

Çünkü gazeteci de bir insandır. İsrail'in ısrarla gazetecileri hedef almaktaki amacı gazetecilerin gerçekleri aktarması. Ama her şeye rağmen biz Gazze'de iradeye ve kararlılığa sahibiz çünkü bu bizim davamız ve biz bu yurdun evlatları olarak bu davaya sahip çıkmaktayız. Kara bulutlar üzerimizden gidene kadar biz mücadele etmeye devam edeceğiz.

'PROTEZ BACAK TAKACAKLAR, GAZZE'YE DÖNÜP KALDIĞIM YERDEN GÖREVİME DEVAM EDECEĞİM'

İnşallah bu savaş tez zamanda biter, tedavim Türkiye'de devam edecek ve inşallah protez bacak takılacak ve ardından Gazze'ye dönüp kaldığım yerden görevime devam edeceğim."

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Harun 18.04.2024 11:23
    Allah şifa versin. Bacağını kaybetmiş. Güç ve iradesine hayran kaldım. Maşallah. Hak ehli Cennetlikler ve batıl ehli Cehennemlikler Kıyamete kadar Yeryüzüne gelip gidecekler. Allah sonumuzu hayırlı eylesin.
  • Türkiye 18.04.2024 02:10
    Yarabbim Kahhar ismiyle kahretsin inşallah