Daha önce de işledikleri suçlarla gündeme gelen ''Döner Kardeşler'' olarak bilinen çete liderlerinin adı, Banu Parlak davasına da karıştı. Emirhan Döner, Türkiye'nin konuştuğu Dilan Polat ve Engin Polat davasında ifade verdi. 

''5 milyon dolarlık pazarlık''
Show Tv'de yer alan habere göre Emirhan Döner, Polatların Banu Parlak'ın iş yerini kurşunlatmak için onunla pazarlık ettiğini söyledi. O görüşme adli dosyaya eklendi. İddiaya göre Emirhan Döner ,verdiği ifadede Engin Polat'la Banu Parlak'ı vurmak için tam 5 milyon dolarlık bir pazarlık yaptığını Dilan Polat'ın bunu kabul ettiğini ama Engin Polat'ın rakamı yüksek bulduğunu dile getirdi.


''Aralarında anlaşmazlık çıktı'' iddiası

İfadeye göre Dilan Polat Banu Parlak'tan kurtulmak için bu rakamı kabul etmişti. Ama iddiaya göre aralarında anlaşmazlık çıktı. Engin Polat başka çetelerle de görüştüğünü ve daha uygun fiyat aldığını 5 milyon doların fazla olduğunu söyledi ve vedalaşıp ayrıldılar. Ancak mesele orada kapanmadı. Tüm bu görüşmelerin ardından Parlak'ın iş yeri kurşunlandı.

Cezaevinde olan Dilan ve Engin Polat'ın o suçlamadan sekiz yıla kadar hapis cezaları isteniyor.

Mahkemeden tahliye kararı
Dilan Polat soruşturmasında mahkemeden sürpriz bir karar geldi. “Vergi usul kanununa muhalefet” suçundan Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında olduğu tüm şüpheliler için tahliye kararı verildi. Ancak 2 ayrı suçtan daha tutuklu bulunan Dilan Polat ve diğer şüpheliler cezaevinden çıkamayacak.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Vatandaş 20.04.2024 21:11
  Yeri yabancı, hırsız, katil, baron, çeteler. işgalcı, Kara paracı, ülkesi yaptılar, üç kuruşa bir ülke nin en değerli varlığı olsn vatandaşlığı sattılar
 • Maalesef 20.04.2024 20:55
  Ülkede mafyaları, çeteleri,yiyicileri,dolandırcıları, rüşvetçileri, polis jandarma yakalar teslim eder, adalet ya serbest bırakır yada alt sınırdan cezayla kurtarır.Zengine arkası olana hiçbirşey olmaz ,olan garibana olur.Atalarımız ne demiş; zengin dağları aşırır,fakir düz yolda şaşırır.Polatların yakında tahliye olduklarını görürseniz şaşırmayın.
 • Aslı Güngör 20.04.2024 18:33
  Allah'ım sen koru esirge böyle insanların şerrinden
 • Can 20.04.2024 18:06
  Bu çetelerden bıktı millet.