Çankırı’da etkili olan fırtınaya dayanamayan çifte minareli caminin bir minaresi yıkıldı. O anlar ise cep telefonu ile saniye saniye görüntülendi.

METEOROLOJİ SARI KODLA UYARMIŞTI

Kent merkezinde öğle saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgar dolayısıyla ağaçlar devrildi, iş yerlerinin dışında bulunan dolaplar ve eşyalarla çöp konteynerleri sürüklendi, bazı apartman dairelerinin camları kırıldı. 

Abdulhalik Renda Mahallesi'nde bulunan Bademlik Camisi'nin iki minaresinden biri de rüzgarın etkisiyle devrildi. Minareden kopan parçalar, çevrede bulunan iş yerleri ve araçlara zarar verdi. 

ELEKTRİK DE KESİLDİ 

Belediye ekipleri, yıkılan minarenin molozlarının kaldırılması için iş makineleriyle çalışma başlattı. 

Elektrik kesintisinin de yaşandığı bölgede güvenlik güçleri önlem aldı. Öte yandan minarenin devrilme anı cep telefonu kamerasına yansıdı. 

DİĞER MİNARE DE SALLANIYOR 

Minareden kopan parçalar, çevrede bulunan iş yerleri ve araçlara zarar verdi. Belediye ekipleri, yıkılan minarenin molozlarının kaldırılması için iş makineleriyle çalışma başlattı. 

Elektrik kesintisinin de yaşandığı bölgede güvenlik güçleri önlem aldı. 

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen "Diğer minarede de sıkıntı var, sallanıyor. Onun için tedbirimizi aldık. Allah korusun, onların üzerine de yıkılabilir" dedi. 

MİNARE KÜLAHI PORTAKAL BAHÇESİNE UÇTU 

Diğer taraftan Antalya'da da fırtına nedeniyle Serik ilçesi Abdurrahmanlar Mahallesi'ndeki Çıtlıklı Camisi minaresinin külahı yıkılarak, yanındaki portakal bahçesine düştü.  Ekipler, bölgede çalışma başlattı.

Yorumlar 30 Yorum Var
 • Dede 22.04.2024 16:07
  Kısa minare olmalı şehirde faciya olur imar kısa minare verilmeli Osmanlı şehir içi minare kısa çok ölüm olayı olur yaminibus otobüs olsaydi
 • mesut 22.04.2024 11:14
  Bizim nesil bu işi bilmiyor, osmanlıyada bakmıyor. Osmanlının yaptığı camilere bakın, mahalle arasındakilerin minareleri çok küçük, büyük minareli camilerinde etrafı o kadar geniş. yani evlerin camiye uzaklığı ile minare boyları neredeyse aynı. bu durumları hesap etmiş ecdat ama bizler her konuda olduğu gibi bu konuda da onların çok gerisinde kalmışız
 • ali 21.04.2024 11:08
  minareler çelik iskeletle yapılmalı
 • Ümit Kan 21.04.2024 10:43
  Belki de mevla mesaj veriyorda siz Mütahitleri elestirin
 • BirBilen BirGören 21.04.2024 01:22
  İnşaat işini beceremediğimize göre, yüksek minare yapılması yasaklansın.
Daha fazla yorum görüntüle