Kaval yokken kaval çalıyormuş gibi ses çıkaran Muşlu eski çoban Emrah Karadağ, dinleyenleri kendine hayran bırakıyor.

Muş’un Karşıyaka Mahallesi’nde yaşayan 36 yaşındaki eski çoban Emrah Karadağ, herhangi bir enstrüman kullanmadan sadece başparmağı yardımıyla çıkardığı kaval sesi ile herkesi kendine hayran bırakıyor.

12 yaşında çobanlık yaptığı yıllarda amcasından öğrendiği teknik ile kaval ya da herhangi bir enstrüman kullanmadan kaval sesi çıkarabilen Karadağ, sosyal medyada paylaştığı videolarla beğeni topladı.

Oturduğu mahalleye yakın meralarda otlatılan koyunların yanına giderek kaval sesi çıkardığını söyleyen Karadağ, yeteneğini sürekli geliştirdiğini vurguladı.

"SESSİZ SAKİN ORTAMDA KAVAL SESİNİ ÇALIYORUM"

Başparmağını ustaca oynatan ve ortaya çıkan sıra dışı yetenekle beğenileri toplayan Karadağ, sıkıldıkça doğaya çıkıp kaval sesi çıkardığını belirterek, "Karşıyaka Mahallesi'nde yaşıyorum. Bu şekilde kaval sesi çıkarmayı amcamdan öğrendim. 12 yaşlarımda amcamın yanında çobanlık yaparken bana öğrettiği teknik ile sadece başparmağımı kullanarak kaval sesi çıkarabiliyorum. Sıkıldıkça doğaya çıkıyorum. Doğa bana huzur veriyor. Sessiz sakin ortamda kaval sesini çalıyorum. Bazen mahalleme yakın koyun sürülerinin yanına gelip kaval sesi çıkarıyorum. Ben elle kaval çalınca çekip sosyal medyada paylaşmışlar. Oradan da çok güzel tepkiler aldım" dedi.

Yorumlar 18 Yorum Var
 • Fatih 31.05.2024 19:22
  Bir kaval alsaydınız okadaradamı gücünüz yetmiyordu yani
 • İbrahim 26.05.2024 16:49
  Ben decHayran kaldım vay bee böyle yetenek Dünyada uzayda gezegende yok... bende gidip imzalı foto isteyecem
 • Kerizhaberci 21.05.2024 03:20
  Sesi ile yapıyor.. eliyle yapıyor gibi yapıp. Önce haberciye sonra Millete yediriyor
 • Misafir 20.05.2024 17:35
  Beeeeeeeee
 • Müslüman. 19.05.2024 12:53
  Bi olay vardı bunu görünce aklıma geldi, bi adam bilmem kaç metreden iğne deliğine ipi sokuyormuş. Padişah çağırmış yap yapta hünerini görelim eğer yaparsan sana bir kese altın demiş. Adam yapmış padişah bir kese altın verdikten sonra adamı dövdürmüş. Sormuş adam padişahım hem para verdiniz hemde dövdünüz ? Padişah, yeteneğin için bir kese altın verdim, boş işlerle upraştığın içinde dövdüm demiş.
Daha fazla yorum görüntüle