Bursa’da tıraş olduğu sırada dili boğazına kaçan kişiyi berberi kurtardı. O anlar güvenlik kamerasına anbean yansırken tıraşa devam eden kahraman berber o anları anlattı.

BERBERİN DİKKATİ HAYATINI KURTARDI

Olay, dün merkez Osmangazi ilçesi Çırpan Mahallesi’nde bir berber dükkanında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, tıraş olmak için berbere gelen vatandaş sakal tıraşı esnasında dilini boğazına kaçırarak nefes alamamaya başladı. Müşterisinin nefesinin kesilerek baygın hale geldiğini anlayan Muhammet Bayraktar (50), elini müşterisinin ağzına sokarak dilini çıkardı.

TIRAŞA DEVAM ETTİLER

Daha sonra müşterisine su veren Bayraktar, müşterisinin “İyiyim” demesi üzerine tıraşına kaldığı yerden devam etti. O anları anlatan Bayraktar, “Tıraş yapma aşamasına geldim. O arada müşterimin rengi morarmaya başladı. Sesi de çıkmayınca hemen ağzını açmaya çalıştım. Parmağımı dişlerinin arasından ağzına soktum. Dili geriye doğru kabarmıştı. Bu yüzden de nefes alamıyordu. Dilini çekince nefes almaya başladı ve ben de rahatladım. Daha sonra da tedaviyi kabul etmeyince ben de tıraşıma kaldığım yerden devam ettim. Ben de 4 yıl önce halı sahada çarpışıp yere düşmüştüm. O an aklıma geldi, benim de dilim boğazıma kaçmıştı” diye konuştu.

Yorumlar 7 Yorum Var
 • M.i 23.04.2024 22:13
  Geçmiş olsun yaşayacak ömrü varmış Allahü Teâlâ hayırlı ömürler versin kurtattıran onu yaratan mevlamdır sebeb olanlardan Allah razı olsun Allahın izni olmadan yaprak kımıldamıyor olayı böyle anlamamız dah sağlıklı olur
 • insanlık 23.04.2024 22:03
  Berber amcamız iyiki de adamın ağzına parmaklarını sokarak dilini çıkarabilmiş. Bu tür durumlar da başarılı olunamsyıp, bazen çeşitli malzemeler kullanıp hastaya zarar da verilebilyor. Bu olay için de ilk yardım tekniği var ve bu yapılanla hiç alakası yok. Berberlerimizin de ilk yardım dersleri alması şart demekki.
 • Sason/Batman 23.04.2024 21:08
  Yardım eden berberin de çırağının da elleri dert görmesin. Sağ olsunlar, Var olsunlar.
 • Yolcu 23.04.2024 18:39
  Our isimli arkadaş ilk yardım çantalarında kilitli iğne neden bulunur bir araştır istersen
 • Ahy 23.04.2024 17:19
  Dili boğazina kacmiş traşa devam ettim diyo dayı hastahaneye arayıp bildirsene ya tekrar birşey olsaydı
Daha fazla yorum görüntüle