Küçükçekmece’de bir kuyumcu dükkanı, maskeli 3 şahıs tarafından soyuldu. Kuyumcunun havaya ateş amasıyla soygunculardan biri vatandaşlar, tarafından yakalandı. Şüphelilerin kaçması ve bir soyguncunun yakalanma anı kameraya yansıdı.

Olay, saat 10.30 sıralarında Küçükçekmece Atatürk Mahallesindeki bir kuyumcuda yaşandı. Edinilen bilgiye göre kimliği henüz belirlenemeyen kar maskeli 3 kişi, kuyumcuya girerek altınları istedi. Vitrindeki altınları çuvalları alan şüpheliler iş yeri sahibi tarafından engellenmek isteyince soygunculardan biri silah kabzası ile kuyumcuyu başından yaraladı. Şüpheliler daha sonra kapının camını kırarak dışarı kaçtı.

Kuyumcuların peşinden dışarı çıkan işyeri sahibi, silahıyla havaya ateş açtı. Şüphelilerden ikisi altınlar ile birlikte kayıplara karışırken, bir tanesi ise çevredeki esnaf tarafından yakalandı. Yakalanan zanlı, esnafa tarafından tekme tokat dövüldü.

İhbar üzerine olay yerine gelen Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, yakalanan şüpheliyi gözaltına alarak karakola götürdü. Ardından olay yerinde inceleme yaptı. Yapılan incelemenin ardından olay yerinde 2 adet boş kovan bulundu. Ekipler kaçan iki şüphelinin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.
Kuyumcu soygunu güvenlik kamerasında

Yaşanan kuyumcu soygunu, güvenlik kamerasına da saniye saniye yansıdı. Görüntülerde dükkandan çıkan 3 zanlı kaçmaya çalışıyor. Bir tanesi vatandaşlar tarafından tekme tokat yakalanırken, diğer ikisi ise kaçıyor.

Yorumlar 31 Yorum Var
 • GERÇEK AKINCI 24.04.2024 19:21
  Hırsız erkek ve kadının, işledikleri (kötülüğün) karşılığı ve Allah’tan bir ceza olarak ellerini kesin. Allah (izzet sahibi, her şeyi mağlup eden) Azîz, (hüküm ve hikmet sahibi olan) Hakîm’dir. (5/Mâide, 38)
 • Komando 24.04.2024 18:13
  Bu özelikle İstanbul'da bulunan hırsız ile soysuzların yarısından fazlası pkk itleri. Fırsatı bulan gebertsin lütfen, temizlik imandan gelir.
 • Dr.özcan 24.04.2024 17:58
  kamera açık,şahitler açık, hırsız ölünce kuyumcuya soru bile sorma,bak nasıl koruyor kendi malını
 • Dr.özcan 24.04.2024 17:56
  yasa derki,hırsız kuyumcuyu öldürürse adli kontrolle serbest,kuyumcu hırsızı yaralarsa,tazminat artı 20 yıl,aynen öyle,10 yıldır yatan kuyumcuyu bizzat gördüm.
 • Fatih 24.04.2024 17:52
  Devlet başka bakıyor. Vatandaş başka. Devlet kimi koruyor?
Daha fazla yorum görüntüle