İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 201 gündür devam ederken, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, ABD vatandaşı da olan İsrailli esir 23 yaşındaki Hersh Goldberg-Polin'in videosunu yayınladı.

SOL ELİ AMPUTE HALDE GÖRÜLDÜ

Yaklaşık üç dakika uzunluğundaki videoda konuşan ve bir elinin kesildiği görülen Goldberg-Polin, geçtiğimiz sene 7 Ekim’de Re'im yakınlarındaki Supernova Festivali’nde esir düştüğünü belirterek, kendisini ve etrafımdaki insanları korumayı kendisine görev edindiğini çünkü o gün onları koruyacak kimsenin olmadığını ifade etti.

"NETANYAHU VE HÜKÜMETİ, KENDİNİZDEN UTANMALISINIZ"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve hükümetinin kendisinden utanması gerektiğini vurgulayan Goldberg-Polin, "Binlerce diğer vatandaşla birlikte bizi ihmal ettiniz. Bizi 200 gün boyunca terk ettiğiniz ve ordunun tüm çabaları başarısız olduğu için kendinizden utanmalısınız." ifadelerini kullandı.

"SİZE TEKLİF EDİLEN TÜM ANLAŞMALARI REDDETTİĞİNİZ İÇİN UTANMALISINIZ"

İsrail’in hava saldırılarında kendisi gibi yaklaşık 70 esirin öldüğünü aktaran Goldberg-Polin, "Size teklif edilen tüm anlaşmaları reddettiğiniz için utanmalısınız. Bu kabusu sona erdirmek istemiyor musunuz? Binyamin Netanyahu ve hükümet üyeleri, ailelerinizle öğle yemeği yediğiniz bir zamanda, yeraltında susuz, yemeksiz, güneşsiz ve uzun süredir tedaviye ihtiyaç duyan biz esirleri düşünün. Size soruyorum Netanyahu, hükümetiniz ve kabineniz burada olduğumuz her gün bizi daha fazla görmezden geliyor. Sizden bekleneni yapın ve bizi derhal evlerimize geri getirin yoksa bu sizin için çok mu fazla?" serzenişinde bulundu.

Goldberg-Polin, son olarak ailesini çok sevdiğini ve onları çok özlediğini ifade etti.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Cengizhan 25.04.2024 11:46
    O kadar pis vicdansız insanlarsınız ki. Dilerim Rabbimden ayni şekilde imtihan olursunuz..
  • Hakikat 24.04.2024 20:14
    Seni de yakında bombalarlar ve bundan da en ufak bir rahatsızlık duymazlar. Siz genetiği bozulmuş bir milletsiniz. Senin sözlerin, yüreğinde ufacık vicdan kırıntısı olanı bile etkilerken, yüreğinde vicdandan eser dahi olmayan yahudilere hiçbir etki etmiyor ne yazık ki