Fenerbahçe'de başkan Ali Koç, başkan adaylarından Saadettin Saran'la yaptığı görüşme sonrası yeniden başkanlığa aday olma kararı aldı.

Sarı-lacivertlilerin eski başkanı Aziz Yıldırım'ın ise aday olup olmayacağına dair vereceği karar merak konusu olmuştu. Son kararını veren Aziz Yıldırım, Fenerbahçe başkanlığına aday olma kararı aldı. 

Yönetim kurulu açıklaması:

TRT Spor'a açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Aday olmamın sebebi 6 yıldır dışarıda kalmamız ve Fenerbahçe'yi takip etmemiz. Bu sürede bizlerin yaptığı hataları tahlil ederek aday olma sürecini başlatıyoruz. Biz kimseyle kavga etmeyeceğiz ama Fenerbahçe'nin büyüklüğünü daha büyük hale getirecek şekilde bir organizasyon içerisine gireceğiz. 15 Mayıs Çarşamba günü yapacağım basın toplantısının ardından çalışmalara başlayacağım ve yönetimime / kurullara düşündüğüm isimlerle görüşeceğim" diye konuştu. 

"Mourinho ile 2 saat yüz yüze görüştük"

Aziz Yıldırım yaptığı açıklamada teknik direktörlük konusunda Jose Mourinho ile görüştüğünü açıkladı. Yıldırım, "Mourinho ile 2 saat yüz yüze görüştük, kazanırsak büyük ihtimalle getireceğim" diyerek şunları kaydetti: 

"Fenerbahçe artık büyük hocalar ve takımlarla mücadele etmeli. Mourinho'ya Fenerbahçe'nin sana senin de Fenerbahçe'ye ihtiyacın var dedim. Mourinho ile 2 saat yüz yüze görüştük, kazanırsak büyük ihtimalle getireceğim. İnşallah biz kazanırız, kendisini de getiririm."

Fenerbahçe'de başkanlık seçimi ne zaman?

Fenerbahçe başkanlık seçimi 2024 yılında Haziran ayında düzenlenecek. Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı üç yılda bir belirlenmektedir. Fenerbahçe Spor Kulübü’nde başkan ve yönetim kurulları ayrı ayrı seçilmektedir.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • okan 17.05.2024 11:45
  yeni sezon cöpe gitti rezalet umarım secilemez
 • oktay 14.05.2024 10:01
  yeni sezonda cöpe gitti REZALET YAA boyle olmaz futbol bilen yokmu bu kulubte yaaa :(
 • TÜRKBOZKURTLARI 14.05.2024 00:18
  Gitmen Hataydı zaten başkanım. Ben bir besıktas taraftarı olarak gerçekten senın türk fıtbolu adına basarılı ve hakim bir insan olucagına eminim. V zaten basarılıydın fenerbahceye yakısıyorsun ınsallah kazanırsın ve turk futbolu avrupaya diz cokturtur.. diğerlerindrn bi yol olmaz sahsi fikrimdir
 • dost 13.05.2024 23:07
  sıra onurlu kongre üyelerinde
 • Hakkı 13.05.2024 22:58
  İşte bu kadar