İstanbul Havalimanı’nda Dubai’den gelen İsrail uyruklu iki kişi, bebek arabasına gizlediği 73 kilo külçe altını Türkiye'ye sokmak isterken polisin dikkati sonucu yakalandı. Polisler şüphelendikleri yolcunun bebeğini sevme bahanesiyle bebek arabasını kontrol etti. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği ekipleri, 21 Nisan tarihinde Dubai'den gelen M.Q. ve A.K.'yı yakın takibe aldı. İsrail uyruklu yolcuların uçaktan inişi ve gümrükten alandan çıkışları güvenlik kameraları yardımıyla saniye saniye takip edildi. Dış Hatlar Genel Yolcu kapısından çıkan İsrail uyruklu yolcular polis ekipleri tarafından durduruldu. Yolcular üst aramaları için x-ray alanına götürüldü.

Polisler bebeği sevme bahanesiyle bebek arabasını kontrol etti

X-ray kontrolünde sinyal alan polis ekipleri bebek arabasında bulunan çocuğu severken, ayağıyla da arabanın altını kontrol etti. Kontrol esnasında bebek arabasının altına gizlenmiş çanta olduğunu belirlendi. Arabanın altındaki çantaları açan polis, Türkiye'ye kaçak yolla sokulmak istenilen her biri 1 kilo ağırlığında olan 73 adet külçe altın tespit etti. Altınlara polis tarafından el konulurken, M.Q ve A.K. polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerden A.K. hakkında sevk edildiği adli makamlarca adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, diğer yolcu M.Q. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar 39 Yorum Var
 • Ali 14.05.2024 23:53
  Arabayı bı ileri geri yapsan anlarsin ağırlığından...
 • Arkut 14.05.2024 23:52
  Yani polisimiz bebeği sevmek gibi bir bahane ile mi arayabiliyor şüpheliyi? Dogrudan arasın! Kim ne diyecek, kim ne derse desin..
 • Fatih Akbulut 14.05.2024 23:52
  Sonra Türkiye ekonomisi neden kötü, düşünsenize bu altınların değeri kadar paranın enflasyona etkisini? Bunun gibi daha ne ajan faaliyetler var daha kim bilir ? Niye serbest bırakılmış anlamadım diğeri.
 • Selim 14.05.2024 23:39
  siyonist yahudiler her yerde faal, sinsi, her türlü üçkağıt gizlilik içerisinde yürütmeye çalışıyorlar... Ben Irak'ta, Saddam zamanında, israil vizesi veya ilişkisi olanların giremediği Irak devletinde en önemli makamlardan birinin oğlu "Aaah Jerusalem Ah" diye feryat ettiğine şahit olmuştum. Nitekim bu günlere geldik.
 • Aladağ 14.05.2024 23:31
  Bu kadar altını Dubai den nasıl uçağa bindiriyorlar önemli olan konu peki altın değilde bomba da çıkabilirdi problem asıl Dubai de havaalanı polislerinde kontrolsüz bir şekilde uçağa binmeleri
Daha fazla yorum görüntüle