Devlet içerisinde yuvalanan gizli yapılanmanın büyük bir komplo hazırlığında olduğu ve 280 üst düzey ismi, bürokratlar ve gazetecileri dinlediği iddia edilmişti. Konuyla ilgili EGM’den açıklama geldi. 

Emniyet içindeki bazı isimler, yargıdaki iş birlikçilerinden aldığı destekle Ayhan Bora Kaplan soruşturmasını hükümet aleyhindeki bir komploya çevirmek istedi.

GİZLİ YAPILANMA DEŞİFRE OLDU

Devlet içerisinde kurulan bu gizli yapılanma kısa süre içerisinde deşifre edildi.

Bu yapılanmanın neler yaptığı da ortaya çıkmaya başladı.

“280 ÜST DÜZEY İSİM TAKİP EDİLDİ” İDDİASI

A Haber canlı yayınında konuyla ilgili konuşan Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü Abdurrahman Şimşek, yapılanmanın 280 kişiyi takibe alıp telefon dinlemesi yaptığını iddia etti.

Abdurrahman Şimşek, şunları söyledi:

"Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube'de 280 kişinin sorgulaması yapılmış. Önemli isimler var. Söylemeyeceğim çok üst düzey siyasiler var, gazeteciler var. Bir ulusal gazetenin Ankara Temsilcisi'nin de dinlendiği belirlendi.

Bu dinlemeler, izlemeler nasıl yapıldı; onu da söyleyeyim. Telefon, internet trafiğine bakılmış. Hangi benzin istasyonlarından benzin aldığı, sosyal medyada mesajlaşma kimlerle yazıştığına ilişkin 280 kişinin bakılmış. Üst düzey isimler var.

Eski Adalet Bakanı'nın oğlu da bu dinlenenler, izlenenler arasında. Şu an İçişleri Bakanlığı bir başmüfettiş atadı, bu konuyu da soruşturuyor."

EGM, ANKARA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNCE "DİNLEME YAPILDI" İDDİASINI YALANLADI

Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara İl Emniyet Müdürlüğünce “yasa dışı dinleme yapıldığı” şeklinde çıkan haber ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Sosyal medyada ve bazı televizyon kanallarında Ankara İl Emniyet Müdürlüğünce 'yasa dışı dinleme yapıldığı' ile ilgili çıkan haber ve iddialar asılsızdır ve kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

Yorumlar 22 Yorum Var
 • Beka Meselesi 16.05.2024 00:09
  reis bu hainleri çözmek için, Ayhan Bora Kaplan mafya örgütü liderini acilen istihbaratın başına getirmeli... Çözerse ancak onlar çözer bu işi...
 • {°^°} 15.05.2024 18:44
  Sebep idam cezası olmaması!
 • Vatandaş 15.05.2024 18:23
  Evet neyapılacagı belli direk temizlik başka yolu yok.bunlar korkarım büyük bir darbenin ön izlenimleriydi yani hazırlık dalardı hedef hükümet ve cumhur ittifakı
 • Bekir ozan 15.05.2024 17:29
  İDAM ŞART VATAN HAINLERİNE,CASUSLARA KATILLeRE
 • Mehmet togay 15.05.2024 17:22
  Bunların mal varlıklarına el konulması gerekir
Daha fazla yorum görüntüle