Asimetrik savaş yeteneğiyle hava savunmamızın etkin gücü SUNGUR'un test atışı başarıyla gerçekleştirildi. SUNGUR, hedefini tam isabetle vurdu.

Roketsan'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Muharebe sahalarının çevik SUNGUR’u. Asimetrik savaş yeteneğiyle hava savunmamızın etkin gücü SUNGUR'un test atışı başarıyla gerçekleştirildi ve hedefini tam isabetle vurdu" denildi.

Ayrıca testin görüntüleri de paylaşıldı.

"Yerli ve milli mühendisliğimizle geliştirildi"

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, da konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Dünyada yaşanan son gelişmeler, Omuzdan Atılan Hava Savunma Füze Sistemlerinin sahada aktif savunmada çok önemli olduğunu bizlere gösteriyor. Yerli ve milli mühendisliğimizle geliştirdiğimiz Sungur sisteminin sahadaki başarısı, ülkemizin savunma sanayiindeki gelişmişliğini de gözler önüne seriyor.
Başta Roketsan'ımız olmak üzere projede emeği geçen tüm mühendislerimizi, alt yüklenicilerimizi ve SSB personelimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum."

Yorumlar 4 Yorum Var
 • grty 16.05.2024 01:34
  acil nukler atom icin adim atil sonraki hedef iran ve biz mal mal uymayin haram helali birakin atom yapin hangi silah helal onu da anlamadim ha atom ha bomba ayni sey degil mi hic olmaz ise atom olur ise o kullanir ise sende atarsin
 • Ev Sahibi 16.05.2024 00:52
  Herşey söylenmez !!!
 • PAŞEMO 15.05.2024 17:55
  Hamasa verinsene kardeşim
 • murat barkın 15.05.2024 15:39
  maşallah