Balıkesir'de, önünü kesen E.Ö. (17) tarafından bıçaklanarak öldürülen bir zincir restoranda motokurye olarak çalışan üniversite öğrencisi Ata Emre Akman'ın (20), olaydan 1 hafta önce ailesiyle gittiği tatilde ve kız arkadaşıyla olan görüntüleri ortaya çıktı. Akman, ailesiyle gittiği tatildeki görüntüsünde kameraya el sallaması, kız arkadaşıyla olan görüntüsünde ise gitar çalıp, birlikte şarkı söylemeleri yer alıyor.

Olay, 11 Mayıs'ta Balıkesir'in merkez Karesi ilçesi Karaoğlan Mahallesi Emir Sokak'ta meydana geldi. Bir zincir restoranda kurye olarak çalışan Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Ata Emre Akman, motosikletle sipariş bıraktığı adresten dönerken E.Ö. tarafından bilinmeyen bir nedenle önü kesildi. E.Ö., Akman'ı vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Akman kanlar içinde kalırken, E.Ö. ise kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Akman'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından Ata Emre Akman'ın cansız bedeni, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi morguna kaldırıldı.

OLAY ANI KAMERADA

Olayla ilgili çalışma başlatan polis, çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Görüntülerden kimliği tespit edilen E.Ö., ailesiyle yaşadığı eve düzenlenen operasyonla yakalandı. E.Ö. ve saklanmasına yardımcı olduğu ileri sürülen babası O.Ö., gözaltına alındı. Kasten yaralama ve tehditten 6 ayrı suç kaydı bulunan E.Ö. ve babası, polisteki işlemlerinin ardından aynı gün adliyeye sevk edildi. E.Ö., çıkarıldığı mahkemede tutuklanırken, babası serbest bırakıldı.

Hayatını kaybeden Akman'ın olaydan 1 hafta önce ailesiyle gittiği tatilde ve kız arkadaşıyla olan görüntüleri ortaya çıktı. Akman, ailesiyle gittiği tatildeki görüntüsünde kameraya el sallaması, kız arkadaşıyla olan görüntüsünde ise gitar çalıp, onunla şarkı söylemesi yer alıyor.

Yorumlar 57 Yorum Var
 • Barzan 19.05.2024 15:53
  Bu aile laikci bir aileye benziyor lakin sorsan idam gelsinmi kabul etmiyeceklerdir. Ama bilmiyorlarki insanlar batidan aldigimiz kanunlardan insanlar korkmuyor ve suc lar artiyor sürekli
 • Misafir 16.05.2024 10:00
  İçeride her gün 40 sopa atsınlar. Devlet devlet ise eğer.
 • Ömer 16.05.2024 09:51
  Kısasa kısas illa yetkililerin başına mı gelmeli bu olay. Ne bekliyorsun bu kadar sabıkası olan kişi toplumda ne yapar kime yararı olur. Hırsızlık yaptığında elini kesseydin Şuan bunu yapabilir miydi? Yada hapiste olsaydı demek ki cezalar yeterli değil. Bu bir siyasi karar olamaz.
 • vatandaş51 16.05.2024 09:34
  İçerde idamı farzdır. Tanımadığı yoldan geçen bir kişiyi çevirip öldürmek nedir? Aileye rabbim sabır versin...
 • mmyaz 16.05.2024 09:34
  Evet Masum vatandaşların mevcut adalet sisteminin son eseri son mağduru. Hergün ekranlarda 10-10 sabıkası olan insanların masum vatandaşları kadledişini seyrediyoruz. Aynen onları serbet bırakanlar gibi. Bir an önce denetimli serbesti kalkmalı 2. suç işeyenler hemen cezaevine, ruh hastaları akıl sağlığı hastanesine
Daha fazla yorum görüntüle