Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar Selçuk Bayraktar İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin bulunduğu helikopterin enkaz bölgesinin tespit çalışmasını başarıyla tamamlamasının ardında tüm dünyanın konuştuğu Akıncı İHA'nın sırrını paylaştı.

AKINCI’nın 6 Aralık 2019’daki ilk uçuşundan saatler önce uçuş kontrol bilgisayarının içindeki gömülü yazılıma eklenen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yazılan mesaj ile mesajın bilgisayar dili ile yazılım koduna çevrilmiş hali yer aldı. Bayraktar AKINCI TİHA'lar tüm uçuşlarda bu mesajın yer aldığı yazılım ile görev yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayraktar AKINCI TİHA için yazdığı özel mesajda şu ifadelere yer vermişti:

"Türkiye, devlet tecrübesi 2 bin 200 yılı aşan bir ülkedir. Bu vasfımızı, her dönemde en güçlü, en ileri, en etkili siyasi, askeri, ekonomik, toplumsal altyapıyı kurmuş olmamıza borçluyuz. Devlet yönetimindeki görevlerimiz boyunca, ülkemizi bu tarihi mirasına layık seviyeye getirmenin mücadelesini verdik. İnancımızı ve neslimizi korumanın yolunun, bağımsızlığımıza ve geleceğimize sahip çıkmaktan geçtiğini hiç unutmadık.

Maziden atiye kurduğumuz köprü ile Türkiye'yi her alanda dünyanın en ileri ülkeleri arasına yükseltmeye ahdettik. Bilhassa savunma sanayimizi kendi kendimize yeterli hale getirmek için çok çalıştık.Karada, denizde, havada ve inşallah uzayda, dostlarına güven, düşmanlarına korku veren bir Türkiye hedefine odaklandık. Elde ettiğimiz başarıyla, Türk Milletinin yüksek teknolojiye dayalı sistemleri üretme ve kullanma yeteneğini tüm dünyaya gösterdik.

BAYRAKTAR serisi silahlı/silahsız insansız hava araçları, işte bu gayretin en başarılı eserlerinden biridir. Gençlerimizin, demokrasiden ekonomiye ve özellikle de teknolojiye kadar her alanda kurduğumuz güçlü altyapı üzerinde 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçireceklerine yürekten inanıyorum. 'İstiklalimiz ve istikbalimiz için hep daha ileriye' diyerek, AKINCI TİHA projesi ile bir üst aşamaya geçen bu çalışmada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun."

Yorumlar 38 Yorum Var
 • *ekrem* 20.05.2024 20:52
  yahu reis bu c h p nin yanında nevşim de krizlerde zaten bu gidişte hepsi kanser olacak da tasma sahipleri de egis olursa bu c h p k k nın hali ne olacak insaf yahu yamukta yalancıda talancıda algıcıda tiyatrocu da ele gecirdikleri yer veya yerleri yerle yeksan etseler de yerli ve milli düşmanı da olsa görüntü itibari ile insan yani
 • Türk 20.05.2024 20:15
  Allah yar ve yardımcın olsun Selçuk Reis...
 • Ev Sahibi 20.05.2024 19:51
  2071 de dünya lideri olmak için, Haydi Bismillah..
 • Misafir1 20.05.2024 19:14
  Masaallah.
 • Aksu 20.05.2024 18:48
  Hazmedemeyenlere iyi kapak olsun.
Daha fazla yorum görüntüle