Reisi'nin Tahran Üniversitesi yerleşkesinde kılınan cenaze namazına binlerce kişi katıldı. Associated Press haber ajansı, törendeki dikkat çeken bir detayı okuyucuları ile paylaştı.

Helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve diğer yetkililer için başkent Tahran'da cenaze namazı kılındı.

Tahran Üniversitesi yerleşkesinde kılınan cenaze namazına binlerce kişi katıldı.

Tahran'daki gelişmeleri yakından takip eden Associated Press haber ajansı, törendeki dikkat çeken detayları okuyucuları ile paylaştı.

AP'nin geçtiği görüntülerde, helikopter kazasında hayatını kaybeden Reisi ve İranlı yetkililerin tabutlarının İran bayraklarına sarılı olduğu görüldü.

Merhum Cumhurbaşkanı Reisi'nin tabutunun üzerinde bir fotoğraf bir de siyah bir sarık yer aldı. AP bu sarığın Reisi'nin Hz. Muhammed'in soyundan biri olduğunu gösterdiğini iddiasını paylaştı.

"AMERİKA'YA ÖLÜM" SLOGANI

Cenaze namazı sonrası, Reisi'nin tabutunun “Amerika'ya Ölüm!” sloganları eşliğinde omuzlarda taşındığını yazan AP, cenazelerin taşındığı kamyonun binlerce kişi tarafından takip edildiğini belirtti.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Neco I 22.05.2024 20:07
    Müslümanların durumuna çok üzülüyorum, itikad bozukluğuna mı üzeleyim, çektikleri acıya mı üzüleyim, bilmiyorum
  • Seyyid Faruk 22.05.2024 17:07
    Bidat ın en alası yaşanmış
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek