AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

'Günümüzün gençleri öyle umursamaz ki, ileride ülke yönetimini ele alacaklarını düşününce umutsuzluğa kapılıyorum. Bizlere, büyüklere karşı saygılı olmayı öğretmişlerdi. Şimdiki gençler kuralları boş veriyorlar. Çok duyarsızlar ve beklemesini bilmiyorlar' diye başlayınca çok tanıdık geldi. 30 asır önce Hesiodos söylemiş bu sözü. Niye acele ettiniz, bekleyin bir sonunu. 

Kuşaklar arası çatışmanın binlerce yıl önce de yaşandığını vurgulamak istedim. Ama ne yazık ki tepki gösterdiniz. Ama o gençler hangi asrın genci olursa olsun sıra kendilerine geldiğinde en güzel, en mükemmel biçimde siyasette, sanatta, sporda çok büyük işler başardılar, başarmaya devam edecekler. Biz de AK Parti iktidarları olarak hiçbir zaman gençlere olan inancımızı kaybetmedik. Gençlerimizin önünü açmak için her türlü yeni uygulamayı hayata geçirdik. Seçilme yaşının 18'e indirilmesi konusundaki Anayasa değişikliği AK Parti iktidarlarının milletimizden aldığı vizeyle olmuştu. 

19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 105. yıl dönümünü kutladık. Bugün hemen güneyimizde Suriye'nin, Irak'ın kuzeyine konuşlanmış emperyalistlerin mandacılık hayalini kuranlar olduğu gibi 100 yıl önce de bu ülkede Amerikan ve İngiliz mandasını savunanlar vardı. Onlara rağmen Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Samsun'da yaktığı meşalenin ışığı tüm yurda yayılmış, milletin kaderini yine milletin iradesi kurtaracaktır anlayışından hareketle tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi Sakarya'da, İnönü'de, Dumlupınar'da, Büyük Taarruz'da Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez... Kısacası Anadolu diyebileceğimiz milletimiz duruma el koymuş ve Gazi'nin liderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne giden yolu ilmek ilmek dokumuştur.

Anadolu'nun gençleri nasıl Kurtuluş Savaşı'nda gözlerini kırpmadan ya şehit ya gazi olurum anlayışıyla cepheye koşmuşlarsa, devletimiz ne zaman dara düşmüşse aynısını yapmışlardır. Bunu da kısa zaman önce 15 Temmuz'da göstermişlerdir. İman varsa imkan vardır düsturundan hareketle kazma kürek ile verilen mücadele bugün bu ülkenin gençlerinin ve genç beyinlerinin yaptığı İHA'lar, SİHA'larla sembolleşen savunma araçlarında görülmektedir. 

Kimilerinin bu kürsüden cihatçıları götürerek Karabağ'ı karıştırdınız, Libya'da barışı baltaladınız diyerek sözüm ona dalga geçmeye kalktığı teknolojiyi ülkemize kazandıran genç beyinlerin kurduğu sistemin ürünleri İHA'lar ile İran Cumhurbaşkanı'nın helikopterinin düştüğü yer tespit edilince de muronladınız mı bilmiyorum. Ancak başta küçümser gibi görünmeye çalışanların çok iyi bildiği gibi terör ile terörist ile ülke mücadelesinde akıl almaz hatta akıllar alan işler yapan ve dünyanın imrenerek baktığı bu teknolojiler gençlerimiz tarafından yapıldı. Teröre, yıkıcı hiçbir faaliyete prim vermeyen gençlerimiz bilimin, araştırmanın ışığında daha güçlü bir Türkiye için çalışıp üretecek. 

Ülkemizin en büyük sorunu olan terörün beli kırıldıkça, özellikle terörün yaşandığı bölgelerde yaşayan, terörün iç yüzünü gören gençlerimiz artık ülke yönetiminde, sporda, eğitimde, her türlü sosyal alanda kendini göstermiş, büyük başarılar kaydetmiştir. Biz, TEKNOFEST gençliği yetiştiriyoruz. Teknolojide olduğu gibi sporda da büyük başarı gösteren gençlerimiz artık spor ayakkabılarını dağlarda, emperyalist emellere hizmet etmek için değil bayrağımızı göndere çektirmek, İstiklal Marşımızı söyletmek için spor alanlarında giyiyorlar. 

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Mehmet 23.05.2024 00:38
    suriyede ırakta bu ordu kahramanca teröre karşı çarpışiyor ama siz meclisin icindeki terör yandaşları dem partiyle çarpişıp partiyi kapatamıyorsunuz sizede yaziklar olsun teroristler mecliste rahat rahat konuşuyor içim kan agliyor bu askerin polisin hakkını nasil ödeyeceksiniz