Meksika'da 2 Haziran'da yapılacak devlet başkanlığı seçimi öncesi adaylardan Jorge Alvarez Maynez'in mitinginde, sahnedeki dev metal ekranın çöktü. Miting alanında yaşanan vahim kazanın bilançosu ağır oldu.

SON MİTİNG DE KORKUNÇ KAZA 

Nuevo Leon eyaletinde son mitingini gerçekleştiren Yurttaş Hareketi'nin devlet başkanı adayı Maynez, ekibiyle destekçilerini selamlarken, sahnedeki dev metal ekran katılımcıların üzerine düştü.

ALTINDA KALDILAR

Sahnenin çatısının da çöktüğü olayda ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandı.

'OLAYIN TAKİBİNDEYİM'

Olayın ardından tedbiren hastaneye kaldırılan Maynez, X hesabındaki açıklamasında, sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, "İyiyim ve olup biteni takip etmek için devlet yetkilileriyle iletişim halindeyim" ifadesini kullandı.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, şiddetli rüzgara dayanamayan dev metal ekranın mitingi takip edenlerin üzerine düştüğü görülüyor. Dev metal ekranın düşmesinin ardından sahnenin çatısının da çöktüğü ve orada bekleyenlerin "büyük" panik yaşadığı kameralara yansıdı.

DEVLET BAŞKANINDAN TAZİYE

Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador da X hesabındaki paylaşımında, kazadan büyük üzüntü duyduğunu kaydederek, ölen kişilerin ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu.

Nuevo Leon Valisi Samuel Garcia da yaptığı açıklamada, trajik bir kaza yaşandığını ve yaralıların hastanelerde tedavi altına alındığını bildirdi.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • İbrahim bayraktar 23.05.2024 15:40
  Mayonez bir anda ketçapa dönüştü
 • cahit 23.05.2024 14:28
  Yazık organizasyon hatası devasa pankart rüzgar geçirmeyecek şekilde yapılması hata
 • Selim 23.05.2024 14:00
  Yorumluk hali yok.
 • Özel biri 23.05.2024 13:37
  Umarım moyonez yüzünden ölü sayısı artar meksikalilar mayonez için ölümü bile göze alıyor gerçekten takdire şayan bir durum
 • Yorumum 23.05.2024 13:35
  Artık yardım etmek yerine görüntü almak için yarışan zombiler ile yaşıyoruz bu dünyada.
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek