Türkiye’nin kanayan yarası haline gelen başıboş köpek sorunuyla ilgili kanuni düzenlemenin son safhaya gelmesi üzerine sözde hayvanseverler ortalığı ayağa kaldırıyor. Malum güruh Sokaklarda her gün onlarca insanımızın saldırıya uğramasını görmezden gelirken muhalif gazeteci Yılmaz Özdil bile başıboş köpek sorununa isyan etti.

SON 5 YILDAKİ RAKAMLAR

Hayvansevelerin 'köpekler kimseye zarar vermez' sözlerinin doğru olmadığını ifade eden Yılmaz Özdil, son yıllarda yaşanan köpek saldırıları sonucu hayatını kaybeden insanlarımızın rakamlarını açıkladı. Son 5 yılda 100'e yakın insanımızın başıboş sokak köpeklerinin saldırıları nedeniyle hayatını kaybettiğini söyleyen Özdil, 67 kişinin ise sokak köpeklerinden kaçarken otomobillerin altında kalarak can verdiğini belirtti. 

MUTFAKTA KÖPEK OLUR MU?

Sokaklarda hatta restoranlarda kedilerin, köpeklerin masalardan yemek kaptığını söyleyen Yılmaz Özdil, hatta mutfak bölümünde bile köpeklerin gezdiğini belirterek duruma tepki gösterdi. Özdil “Restorana gidiyoruz başıboş köpekler masaların aralarında dolaşıyor. Köpekler mutfakta yatıyor. "Kardeşim böyle restoran mı olur?" diyoruz  cevap olarak "hayvan sevmiyorsunuz galiba" diyorlar. Bunun hayvanseverlikle ne alakası olabilir. Mutfakta köpek olur mu? Bu kafayla bu yakıcı soruna çözüm bulunabilir mi” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar 67 Yorum Var
 • Yeşim 03.06.2024 01:17
  Benim yaşadığım köyde köpek sorunu arşa çıktı çoluğumuz çocuğumuz var yeter artık mama almaktan da iflahımız kurudu aç kalıp çocuklarımıza saldırmasınlar diye kendi rızkımızı onlara veriyoruz asgari ücretli köylüyüz çok savunanlar evlerine alsın devletten adım bekliyoruz olmadığı takdirde biz bakacağız icabına
 • Savcı 31.05.2024 21:00
  Köpekleri uyutmak nedir ya vicdanınız varsa bunu yapmazsanız bu Vebal Eninde sonunda boynunuza dolanır Peki sokak köpekleri insanlara saldırıyor zarar veriyor her gün katledilen kadınlar tacize uğrayan çocuklar bunları yapan insanları da uyutalım bence
 • Savcı 31.05.2024 20:54
  Peki sokak köpeklerini uyutalım onlar insanlara saldırıyor Her gün kadınları katleden çocukları taciz eden insalarıda uyutalım bence onlar sokak köpekleri den daha zararlı .
 • Barzan 29.05.2024 13:36
  dünya görüsümüz degisikl olsada, adam bu konuda dogru konusmus
 • Hi.lazz 28.05.2024 11:41
  Vietnam da ve Çinde köpek eti yiyorlar. İhraç edelim gitsin.
Daha fazla yorum görüntüle