Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin rekortmen ağası Seyfettin Selim, "Liyakatli, bu işi hakkıyla yapabilecek bir aday bulduğumda, Kıkrpınar ağalığını bırakacağımı söylemiştim. Öyle birini buldum, ağalığı bırakıyorum." dedi.
DÖRDÜNCÜ ALTIN KEMERİN EBEDİ SAHİBİ OLDU
Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, 15'inci ağalığını kazanarak Kırkpınar'da Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza attı. Üst üste 15'inci ağalığını alan Selim 4'üncü altın kemerin de ebedi sahibi oldu.
29.05.2024 15:22
Yorumlar 2 Yorum Var
-
kerim 30.05.2024 11:25Sayın ağam hemşerin olarak sizi takdir ile izliyorum. Sayın ağam son kez sizden tüm güreş severler adına Kırkpınar ruhuna uyan bir mescid istiyoruz defatlerce Edirne belediyesine yazdım ,ama maalesef hala türbün altındaki mescidde basık havasız bir yerde namaz kılıyoruz.Bizede yardımcı olacağınızı umarak tarihi dokuya uygun bir mescid istiyoruz saygılarımla
-
Fikirsiz Fikri 30.05.2024 10:52Demekki iyice kaymağını tüketmiş
“SPOR” Kategorisine Ait Diğer Videolar