DEM Parti Diyarbakır milletvekili Saliha Aydeniz, TBMM'de yaptığı konuşmada skandal ifadeler kullandı. Türkiye'yi İsrail'e benzeten Aydeniz, "Kürdistan'da işgalcisiniz." sözleriyle tepki çekti. Aydeniz ayrıca skandal sözlerinin sonunda "Halkımızı direnişe davet ediyoruz." dedi.

Dem Parti Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz, TBMM'deki konuşmasında Türkiye'yi İsrail'e benzeterek Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanmasına da atıfta bulunup "Kürdistan'da işgalcisiniz." dedi. Aydeniz, tepki çeken sözlerinin sonunda Kürt halkını da direnişe davet etti.

GÖREVDEN ALINAN DEM PARTİLİ BAŞKANLA GAZZE'Yİ BİR TUTTU

"Silahlı terör örgütüne üye olmak" soruşturması nedeniyle görevden alınan Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış ile Gazze'de İsrail'in bombaları altında can veren Filistinlileri bir tutan Aydeniz'in "Kürdistan'da işgalcisiniz." sözleri tepki çekerken bölücü örgütün Suriye'de işgal ettiği topraklarda sözde seçimi ertelemesiyle ilgili de "Kürtlerin kendi kendisini yönetmesi sizi rahatsız ediyor." dedi.

"UŞAK'TAN GELİP HAKKARİ'Yİ DEĞİŞTİRECEĞİNİZİ Mİ ZANNEDİYORSUNUZ?"

Aydeniz, sözlerinin devamında Hakkari Belediyesi'ne Uşak doğumlu olan Vali Ali Çelik'in Başkan Vekili olarak atanmasını kastederek "Uşak'tan gelip Hakkari'de dağını, taşını değiştireceğinizi mi zannediyorsunuz? Vallahi yanılıyorsunuz, Afrin'e bile kayyum atamanın derdindesiniz." ifadelerini kullandı.

KÜRTLERE DİRENİŞ ÇAĞRISI YAPTI

"Kürde reva gördüğünüz sömürge hukukudur." sözleriyle sert konuşmasını sürdüren Aydeniz, "Halkımızı direnişe davet ediyoruz." diyerek konuşmasını Kürtçe bitirdi. Aydeniz'in sözlerine milletvekilleri tepki gösterdi.

 

 

Yorumlar 520 Yorum Var
 • Kubilay 10.06.2024 00:54
  Kudüs Fatihi ,Cennet Mekan Selahattin Eyyübi'nin Kemiklerini Sızlatmayın. Siz Kürt değilsiniz ,kürtleri kullanarak islam düşmanlarına hizmet ediyorsunuz. Kürt ve Türk komşudur,hısımdır, akrabadır dahası kardeştir. HDP kim,kime hizmet ediyor. Kürtçe konuşan Ermeniler Kürt değildir. Kürt benim kardeşimdir.
 • Osman 09.06.2024 13:35
  Kürt nesli yaşıyorsa türk nesli de her yerde yaşar bölücü bunlar vatandaş değil bunlar siyonizme uşaklık yapıyor lar 54 tane Amerikalı eyelet bir araya gelmiş dünyaya kafa tutuyor gelmiş Avrupa Birliği kurmuş bize tepeden bakar bizde bu topraklarda binlerce seneden beri bir arada yaşadığımız türk Kürt Alevi cerkez Boşnak ve diğer kavimleri ayırmak için ellerinden geleni yapıyorlar
 • Ertuğrul Tunca 09.06.2024 10:56
  Soysuz sen kimsin be ...........
 • Zafer 09.06.2024 10:43
  Ben bu chp nin ve sevicilerinin Allah belasını versin diyorum başkada birşey demiyorum
 • Cemal 09.06.2024 10:38
  Vatan haini
Daha fazla yorum görüntüle