Kadıköy'de siren çalarak acil hasta nakli yapan ambulansın önünü kesip durduran motosikletteki iki kişi, “Ambulansın içinde hasta olduğuna inanmıyoruz" diyerek nakil olan hastayı görmek istedi. Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü kapıyı açarak hastayı trafik magandalarına göstermek zorunda kaldı. Ambulans şoförü o anları cep telefonu kamerasıyla kaydederken, trafik magandaları olay yerinden uzaklaştı.

Bostancı yan yolda dün saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda, bir belediyeye ait hasta nakil ambulansının önü motosikletli iki kişi tarafından kesildi. Siren çalarak hastaneye hasta yetiştirmeye çalışan ambulans şoförü ile tartışmaya başlayan trafik magandaları “Biz bu ambulansta hasta olduğuna inanmıyoruz" diyerek içerde bulunan hastayı görmek istediler. Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü çaresiz kalarak aracın yan kapısını açarak içerde bulanan hastayı motosikletli iki kişiye göstermek zorunda kaldı. Hastayı gören iki şüpheli ikna olunca olay yerinden ayrıldı. İki trafik magandasının kask takmadıkları dikkat çekti. O anlar ambulans şoförü tarafından cep telefonuyla kayıt altına alındı. Ambulans trafik magandalarının ayrılmasının ardından hareket ederek hastayı hastaneye götürdü.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA GELDİ: "Yasa peşlerinde"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ambulansı durdurarak içerisindeki hastaya bakmak isteyen şahıslar ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Koca, "İstanbul Kadıköy'de ambulansla hasta taşıyan arkadaşlarımız akılalmaz bir olay yaşadı. Bir motosikletteki iki şahıs ambulansa yol vermemekte direttiler. Hastayı görmek istediler. Sonunda gördüler. İzleyin, bu iki şahısta insanlık göremeyeceksiniz. Yasa peşlerinde." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca'nın paylaşımında, olaya ilişkin görüntüler de yer aldı.

Yorumlar 216 Yorum Var
 • Hoca. 11.06.2024 16:38
  FTM lerin park cezası yapmalarını kaldırdılar Adam emniyet şeridine veya yolun ortasına aracını park edip gidiyor,trafik keşmekeş,FTM ler tekrar park cezası yazsin,en büyük sıkıntı usulsüz parklarda.
 • Turk 11.06.2024 16:29
  Turkiyeye donmek istiyorum bir anam var sirf onun icin yoksa hayatta donmek istemem ulkenin civisi cikmis.Simdi izine gidecem bir sokak kopegi tedirginligim var birde ruhsatsiz silah tasiyan ruh hastalari bence Amerika gibi normal vatandasta silah tasiyabilmeli suclular zaten tasiyor masum insanlarda kendini koruyabilmeli.
 • Turk 11.06.2024 16:23
  Ingilterede yapsinlar adamin duman ederler aslinda baska sey yazacaktimda terbiyem musade etmedi.Ingilterede siren caldimi butun araclar yana dogru kacar yol verir kimse bosmu dolumu diye sormaz.Bos olsa bile belkide acil olan bir kazaya yada hastaya gitmekte olabilir.Ulke ringonun ahirina donmus boyle ozgurluk felan olmaz.
 • Dağ başı 11.06.2024 16:08
  Adam polis gibi yol kesiyor ilginç eskiyalar İstanbulda kol geziyor
 • Sakin 11.06.2024 15:56
  Kaskı yok motorda şimdi acile düşse benim paramla beynine film çekilse bana sorarak yapsalar kaskı yok masraf ondan alınmalı derdim.
Daha fazla yorum görüntüle