Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'ın sosyal medya platformu 'X' üzerinden yaptığı paylaşım şu şekilde: 
 

"YATIRIM DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT!

Bir süredir internet siteleri ve sosyal medya platformlarında, Baykar’a yatırım yaparak gelir elde edebileceğinize dair sahte ilanlar, haber benzeri içerikler ve videolar dolaşıma sokulduğunu görmekteyiz. Gerçekliği olmayan bu tür ilan, haber ve videolarda yapay zaka desteğiyle şahsıma aitmiş gibi duran konuşma ve görüntüler kullanılmaktadır. Bu açıklama, video ve röportajlar benzeri içerikler kesinlikle gerçek dışıdır ve dolandırıcılık amacıyla illegal bir şekilde yayılmaktadır.
 

Bir kez daha hatırlatmak isterim ki; halka açık bir şirket olmayan Baykar, hiçbir zaman yatırım teklifi ya da önerilerinde bulunmamaktadır.
 

Bu tarz dolandırıcılık girişimlerine yönelik olarak hukuki süreçlerimiz devam etmektedir. Tüm vatandaşlarımızdan bu tür içeriklere karşı dikkatli olmalarını ve itibar etmemelerini önemle rica ederim.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Yüksel bey 11.06.2024 22:19
    Ben her seferinde Facebook ta dolandırıcılık diye şikayet ediyorum. Fakat bir müddet sonra facebook bana reklamı yasal bulduk kaldırmıyoruz diye resmen dolandırıcıları savunan geri dönüş yapıyor. Facebook resmen bunlara suç ortaklığı yapıyor. Sadece Baykarı değil kim varsa tanınmış Türk işadamı gazeteci siyasetçi vs hepsini kullanıyorlar alçakça.
  • kemal cin 11.06.2024 17:13
    Allah sizden razı olsun yolunuz açık olsun Rabbim doğruların yanındadır Rabbim doğru bildiğinizden şaşırtmasın inşallah saygı duyuyoruz