Bu Yıl Filistin’de İsrail'in soykırımı sonucunda okullardan çocuklar mezun olamadı. 7 Ekim'den bu yana İsrail 15 bini aşkın Filistinli çocuğu katletti. Millî Eğitim Bakanlığı'da bu yıl Filistin’de mezun olamayan çocukların anısına gökyüzüne karne bağlı binlerce balon bıraktı.Haber7 muhabiri Yavuz Selvi ve Kameraman Mutlu Şahin'de bu anlamlı etkinliği takip etti.

Halil Vedat Fıratlı İlkokulu tarafından, bir daha hiç karne alamayacak olan Filistin’li çocuklar için temsili karneler hazırlandı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür’ün de katılımıyla gerçekleşen karne töreninde tam 800 karne, uçan balonlarla gökyüzüne uğurladı.Mikrofonumuza konuşan çocuklar ise, tek isteklerinin savaşın durması olduğunu söyledi.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, Gazze'de okulu bombalanan çocukların bir daha karne alamayacağını ifade etti.Yentür, "Bu çocukların minik kalbi, minik yüreği, kocaman bir dünyayı kapladı ve bize umut oldu, ışık oldu. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, her birini yürekten alkışlıyorum. İyi ki varsınız. Sizinle inşallah daha güzel bir dünya göreceğiz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından katledilen Gazzeli öğrenciler için hazırlanan 800 temsili karne, Filistin bayrağındaki kırmızı, beyaz, siyah ve yeşil renkli 800 uçan balona bağlandı.Bu karneler daha sonra uçan balonlarla gökyüzüne bırakıldı. Ardından sınıflarına geçen okulun öğrencilerine karneleri verildi.

Yorumlar 9 Yorum Var
 • Muhsin 15.06.2024 09:52
  Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu
 • Aptulhamidhan 15.06.2024 08:28
  Co.k beyenilen bir etkin olmuş.ALLAH raziy olsun.
 • Mehmet 14.06.2024 22:10
  İnşallah o balonlar her biri atom bombası olur ve insanlıktan nasibini almamış canilerin üstüne düşer
 • Muhsin 14.06.2024 22:07
  Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun netanyahu Kahrolsun biden Kahrolsun kötülük kahrolsun katiller kahrolsun kafirler kahrolsun zalimler kahrolsun zorbalık kahrolsun bozgunculuk kahrolsun kötülük KÖTÜLÜK ATMOSFERE DAYANDI Kötülük ATMOSFERE DAYANDI Kötülük ATMOSFERE DAYANDI
 • Oğuzhan 14.06.2024 21:52
  Çok beğendim
Daha fazla yorum görüntüle