Gazze Şeridi'nin orta kesiminde yer alan Deyr el-Belah'taki bir barınma merkezinde yapılan etkinlik, Gazze'deki hükümete bağlı Din İşleri İdaresi ile Dar'ul Kur'an-ı Kerim ve Sünnet Derneği tarafından organize edildi.

Arife gününde Kur'an-ı Kerim'in hatmedilmesi etkinliğine kadın ve erkeklerden oluşan Filistinli 300 hafız katıldı.

MESCİD-İ AKSA'DA KUR'AN OKUYACAĞI GÜNÜ HAYAL EDİYOR

Filistinli hafız Zeyn el-Zerd, "Zor şartlarda yaşıyoruz. Babam ve ağabeyim şehit oldu, ama yine de Kur'an-ı Kerim'i ezberlemeye ve okumaya devam ediyoruz." dedi.

İsrail'in devam eden hava saldırılarına ve kıtlığa rağmen Kur'an okumak için bir araya geldiklerini belirten Zerd, "Mescid-i Aksa'nın içinde de Kur'an okumak istediğini" dile getirdi.

Hafız Ahmed el-Elvan, "Yıkımın ve bombardımanın ortasında evlerini kaybeden öğrenciler, ezberlediklerini (Kur'an-ı Kerim) okumak üzere bir araya geldiler." diye konuştu.

7 EKİM'DEN BU YANA SÜREN SOYKIRIM

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 296 Filistinli öldürüldü, 85 bin 197 Filistinli yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Naim 16.06.2024 09:49
  ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR ALLAH AZİZDİR HAKİMDİR ALLAH MUTLAK BÜYÜKTÜR GÜÇ ve KUVVET SAHİBİDİR ALLAH MUTLAK GALİPTİR ALLAH MUTLAK YÜCEDİR ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR ALLAH AZİZDİR HAKİMDİR
 • ferhat 16.06.2024 06:02
  Gerçek müslüman sizlersiniz dünyaya islamı yaşayarak anlatan ve islama hayran bıraktıran sizlere helal olsun birgün mutlaka bu çektiğiniz acıların karşılığını özgür olarak alıcaksınız
 • Recep- 16.06.2024 01:09
  Ey lanetli, katil , soy kırmcı ,ırkçı siyonist zihniyet her ne kötülüğü ederseniz edin başaramazsınız çünkü güçlerin üzerindeki güç var orada ancak kendinizi bitirirsiniz,
 • mesut 16.06.2024 00:16
  "Evet, ümitvar olunuz. Şu istikbal inkılabı içinde en yüksek gür sadâ İslam'ın sadâsı olacaktır." İnşallah. (Bediüzzaman)