Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde trafik kazasına giden itfaiye aracına "fermuar" yöntemi ile yol verilmesine ilişkin paylaşımda bulundu

Sosyal medya X hesabından yaptığı paylaşımda, sürücülerin itfaiye aracına "fermuar" yöntemiyle yolu açtığı anların videosuna da yer veren Bakan Koca, şunları kaydetti:

"Fermuar yöntemiyle bu kez, kaza yerine giden itfaiye aracının önü açıldı. Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde meydana gelen, 2 kişinin yaralandığı trafik kazası sebebiyle alınan ihbar üzerine sağlık ve itfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi. Yoğun bayram trafiğinde araçlar itfaiyeye fermuar yöntemiyle yol verdi.

Ambulanslara yol verilmesi için kullanılmasını ısrarla vurguladığımız fermuar yönteminin yararını bir kez daha gördük. Kazada yaralanan ve ilk müdahalesi yapılan iki kişi Alaplı Devlet Hastanesine kaldırılmış durumda. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."

 

Yorumlar 8 Yorum Var
 • Okuyun 18.06.2024 11:27
  Yorumcular doğru, bu fermuar yöntemi değil. Bakan yanlışlık yapmış, olabilir çünkü o da insan.
 • Muhammed Kerem 18.06.2024 11:10
  İnsan böyle bir şeyi izleyince duygusallaşıyor
 • Dere 18.06.2024 11:00
  Ülke kasap kaynıyor dikkat edin
 • Misafir 18.06.2024 10:59
  Vatandaşın eğitilmesi önemli yoksa değerlerinden, ahlaktan ve toplu yaşama bilincinden uzak bir topluma dönüşürüz. Kanallardaki saçma sapan yemek, evlenme gibi ahlaksızlık programları yerine toplumu eğitici yayınlar düzenlemek konusunda devlet tedbir almalı. Aksi halde uyuşturucu satıcısından farkı olmayan özel kanallar başta kadınlarımızı olmak üzere, aile yapımızı ve toplum ahlakını zehirliyor.
 • Mehmet 18.06.2024 09:04
  Evet yapılan işlem doğru ama ismi fermuar değil. Fermuar 2 şeritin tek şerite düştüğü yerde yapıkan işleme denir.
Daha fazla yorum görüntüle