İsrail'in katliamlarını dünyaya duyuran TRT yine hedefte. Netanyahu yanlısı bir provokatör, TRT Haber ve TRT World ekiplerine müdahalede bulundu. O anlar kameralara böyle yansıdı.

Protestoların çekimini engellediler

İsrail’de esir takası isteyen binlerce protestocu Netanyahu’nun konutu önünde toplandı. Netanyahu yanlısı bir provokatör ise protestoyu yerinde takip eden TRT Haber ve TRT World ekiplerine sözlü saldırıda bulundu. TRT kameralarını eliyle kapatmaya çalıştı, ardından yerdeki bir pankartı alarak kameranın görüntü almasını engelledi. O anlar kameralara böyle yansıdı.

Gazze'deki saldırıda TRT Arabi kameramanı ağır yaralandı

TRT ekipleri daha önce de görevlerini icra ederken İsrail'in fiziki müdahalelerine maruz kaldı.

İsrail nisan ayında Gazze'nin orta kesimindeki Nuseyrat Mülteci Kampı'nda TRT Arabi ekibine saldırıldı. Saldırıda, TRT Arabi kameramanı Sami Şehade ağır yaralandı, sağ ayağı ampüte edildi.

İsrail saldırısında bacağını kaybeden TRT Arabi kameramanı Sami Şehade işinin başında

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te görev yapan TRT Haber ekiplerini de sık sık hedef aldı. Kasım ayında, Mescid-i Aksa'da yayın yapan TRT Haber ekibini canlı yayında engelledi, TRT kamerasını kırdı.

İsrail kanalı TRT'yi hedef aldı

TRT sadece fiziki müdahaleye maruz kalmıyor, İsrail basını tarafından da hedef gösteriliyor. Bunun son örneği mayıs ayında skandal bir haber ile Kanal 14 televizyonunda yaşandı. Filistin’deki dramı haberleştiren medya kuruluşlarının hedef alındığı haberde, TRT Arabi kanalı ile muhabir Fehmi Shtewe hedef gösterildi. 

Yorumlar 9 Yorum Var
 • Mümin 18.06.2024 16:46
  İslam'a karşı çıkanlara dua yok!
 • Maymunlar cehennemi 18.06.2024 15:55
  Sefil maymunlar yine her yeri cehenneme çevirmekle meşgul.
 • MÜSLÜMAN MUSA 18.06.2024 15:19
  TRT'ye hoşgeldiniz diyecek değil ya..
 • Gürbüz 18.06.2024 13:54
  Yaradan, "iğneden ipliğe" ve daha ötesini KAYDETTİ ...
 • Gürbüz 18.06.2024 12:37
  Kötülüklerin, soykırımın (cinayetlerin) ve hukuksuzlukların Dünya ya anlatılmasını engelleme ve tahrik işidir bu. İNŞAALLAH YARADAN'ın SABRI TAŞARDA, PİŞMANLIĞA VAKİT BULAMAZSINIZ, caniler. Amin.
Daha fazla yorum görüntüle