Katil İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik kara saldırılarında alıkoyduğu 33 Filistinliyi serbest bıraktı. Gazze Şeridi'nin orta kesimlerindeki Deyr el-Belah'ın doğusunda serbest bırakılan Filistinliler, kentteki Aksa Şehitleri Hastanesi'ne ulaştı.

Sağlık alanından kaynaklar, hastaneye ulaşan Filistinlilerin zayıf düştüklerini ve vücutlarında işkence izlerinin görüldüğünü söyledi.

BEDİR'İN SÖZLERİ YÜREK YAKTI

İsrail hapishanelerinde bir ay kalan ve psikolojik sorunlarla serbest bırakılan 30 yaşındaki Filistinli Bedir Dahlan gördüğü işkenceleri anlattı.

Aklını yitirmek üzere serbest bırakılan Bedir Dahlan yaşadığı işkence ile ilgili, "Dövdüler. Otobüste kafamı yere yapıştırıp yukarı bakmamı istediler. Ayaklarıma ve ellerime vurdular. Bana vurdular ve ayaklarımı kesiyorlardı." ifadelerini kullandı.

"ZATEN BEN DE ÖLECEĞİM"

Dahlan, hastanede kendisine yöneltilen soruları böyle yanıtladı:

- Hapishanede tutulduğun şartlar nasıldı?
Bedir: Kabustu
- Sana işkence mi ettiler?
Bedir: Evet işkence ettiler. Hastaneye geldim ama kendimi daralmış hissettim, zaten ben de öleceğim.

TARİHİN EN AĞIR MEZALİMİ

Katil İsrail ordusu daha önce de Gazze'de alıkoyduğu Filistinlileri serbest bırakmış, serbest kalan Filistinliler, alıkonuldukları süre boyunca İsrail askerlerinin darp, işkence, hakaret ve aşağılamasına maruz kaldıklarını söylemişti.

İsrail ordusu, aralarında çocuk, kadın, gazeteci, sağlık çalışanı olmak üzere Gazze'de binlerce Filistinliyi alıkoydu, bunlardan bir kısmını serbest bırakırken, kalanların akıbetinin ne olduğu bilinmiyor.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 396 Filistinli öldürüldü, 85 bin 523 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Yorumlar 23 Yorum Var
 • Ali meşe 21.06.2024 13:30
  Rabbim sessiz kalan tüm müslümanları aynı bu çocuk gibi yapsın
 • Mehmet 21.06.2024 12:22
  Allahın laneti Yahudilerin üzerine olsun.
 • Aslı 21.06.2024 10:05
  ALLAH'IN Gazabı zalimlerin üzerine olsun İNŞALLAH
 • Cepni 21.06.2024 04:45
  Turkiyedeki oraya askere giden yahudileri vatandasliktan atsinlar daha ne bekliyo yuce devletimiz gizli siyonist seviciler cok aramizda vebali agir olacak
 • Mmmm 21.06.2024 04:35
  Allah hakkınızı sorumlulara bırakmazsın inşallah
Daha fazla yorum görüntüle