Antalya'da denizde yüzen bir vatandaş kayalıklarda yaklaşık 4 aylık olduğu değerlendirilen kol, bacak ve baş kısımları bulunmayan kimliği belirsiz bir ceset buldu. Cesedin Kıbrıs açıklarında batan göçmen teknesi ve geçtiğimiz aylarda Antalya sahillerine vuran cesetlerle bağlantısı araştırılıyor.

Olay, saat 13.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Fener Mahallesi Baba Burnu mevkiinde meydana geldi. Amatör dalgıçlık yapan ve yüzmek için denize giren bir vatandaş yapay şelalenin denize döküldüğü noktaya kayalıklarda insan vücuduna benzer cisim fark etti. Kayalık alana yaklaşan ve cismi inceleyen vatandaş yayılan kökü koku sonrası Deniz Polisi ile irtibata geçerek durumu bildirdi. İhbar üzerine olay yerine giden Antalya Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekipleri kol, bacak ve baş kısmı bulunmayan kimliği belirsiz cesedi yüzer sedye ile bota alarak Yat Limanı'na getirdi.
Sahile vuran cesetlerle bağlantısı araştırılıyor
Sadece gövde kısmı bulunan ve yaklaşık 4 aydır denizde olduğu düşünülen kimliği belirsiz ceset Olay Yeri İnceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken cesedin denizde bulunma süresi ile eksik kısımları olması nedeniyle geçtiğimiz aylarda Kıbrıs açıklarında batan ve Antalya sahillerine vuran cesetlerle bağlantılı olabileceği değerlendiriliyor.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Kul insan 21.06.2024 17:16
    Antalya deniz kenarlarında değişiklikler olmalı.Sahilde konutlar avmler Camiiler Parklar pazarlar olmalı. Herkes çırılçıplak birbirine bakıyor. Bu şekilde şeytanlar azgın nefisler memnun lakin Rabbimiz Allah cc bunun hesabını soracak. Cehennem ateşi çok kötü bilesiniz. Kadınlar ayrı erkekler ayrı plajda yüzsün. Hem istihdam hem güvenli bize ne gavurlardan.