Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday ve beraberindekiler, Mazıdağı ilçesine bağlı Yücebağ Mahallesi'nde yangından dolayı vefat eden vatandaşların ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Yangının olduğu ilk dakikadan itibaren Mazıdağı ilçesinde bulunan, vefat edenlerin cenaze töreni ve taziyelerine katılan Vali Akkoyun'a vatandaşların gösterdiği ilgiyi DEM'li milletvekilleri hazmedemedi.

Vali Akkoyun Yücebağ Mahallesi'nde vatandaşların taziyesine katılarak acılarına ortak olduğu sırada DEM Parti Mardin Milletvekili Saliha Aydeniz yangınla ilgili provokasyon yapmak istedi. Vali Akkoyun ve AK Parti Milletvekili Kılıç'ın sağduyulu davranmasıyla DEM Parti'lilerin provokasyonu boşa çıkarken, Yücebağ Mahallesi sakinleri ve taziye sahipleri Vali Akkoyun'a sahip çıkarak provokasyona izin vermedi. Yücebağ Mahallesi'ndeki vatandaşlar Vali'den özür dileyerek, "Bunlar bizden değil" dedi.
DEM Parti milletvekiline bağıran köylüler, "Burası taziye evi buranın huzurunu bozmaya hakkınız yok. Defolun gidin buradan" diyerek DEM Parti'lilere tepki gösterdi.
Daha sonra Vali Akkoyun'un yanına gelen köylüler ve taziye sahipleri, Vali ve AK Parti Milletvekilinden özür dileyerek, "Bunlar bizim köyden değil, sadece provokasyon için buradalar. Bunları tanımıyoruz. Lütfen kusurumuza bakmayın. Bunlar bizim de huzurumuzu bozuyorlar" dediler.

Yorumlar 63 Yorum Var
 • Osmanli 24.06.2024 23:58
  Dem partiye oy verenler pkklilardir. Bölgede çok sayıda pkk terör destekçisi devlet ve Türk düşmani var. Devlet gereğini yapmali
 • Derler 24.06.2024 16:45
  Mardin Mazıdağı Yücebağ Mahallesi 2023 genel seçim sonuçları : Yeşil Sol Parti (şimdiki DEM) 217 oy, Chp 17 oy, Akp 12 oy, oraya gelen Devlet yetkilileri aptal değil, sizlere acıdıklarından dolayı öyleymiş gibi yapıyorlar, biraz onurunuz olsun.
 • konuk 24.06.2024 12:52
  hepsi amerika oyunu pkk daeş vekillerde onları uşağı
 • mardinli 24.06.2024 09:16
  Kahrolsun pkk kahrolsun dem
 • Mardin'li 24.06.2024 08:47
  O anda orda olan ve dem partiyi destekleyen arkadaşımla akşam bu konuyu konuştuk. Ben dem parti destekçisiyim ama oradaki olay resmen ve alenen bir provokasyondur dedi
Daha fazla yorum görüntüle