CHP lideri Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinden rahatsız olan Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu baş başa yemek yiyecek. Bu yemekte ortak karar verilirse, eylülde yapılacak kurultayın seçimli olması için imza toplama süreci başlatılacak.

CHP'Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, önümüzdeki günlerde yemekte buluşacağı iddia edildi. 

Kılıçdaroğlu, CHP kurultayından beri İmamoğlu'na kırgındı, telefonlarını açmıyor, sırtındaki hançerlerden biri olarak gösteriyordu. Ancak iki isim, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e karşı ortak hareket edebilir. 

NORMALLEŞMEDEN RAHATSIZLAR, GÜÇBİRLİĞİ İÇİN HAREKETE GEÇTİLER

Kılıçdaroğlu-İmamoğlu görüşmesini köşesinde yazan Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Kılıçdaroğlu'nun "Baba ve oğul gibiyiz" sözlerini hatırlattı. Görüşme için aracıların devreye girdiğini aktaran Selvi, "Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu görüşme kararı aldılar. İki isim de Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la diyalog kurmasından dolayı rahatsız. Normalleşme süreci Özgür Özel’i önplana çıkarınca Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu güçbirliği yapmak için harekete geçtiler" ifadelerini kullandı.

"Taban ve delegeler istedi: Kılıçdaroğlu geri dönmek için çalışıyor" iddiası

SEÇİMLİ KURULTAY İÇİN İMZA TOPLAMA KARARI ALABİLİRLER

Selvi, yapılan yemek planıyla ilgili yazının devamında şu bilgileri verdi:

İki ismin Ankara’da baş başa yemek yemesi bekleniyor. İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile yemeği doğruladı ancak bir tarih tespit etmediklerini söyledi. “Net olarak şu tarih, bu tarih yok” dedi. Yemekte eylül ayında yapılacak olan tüzüklü kurultayın seçimli kurultay olması için imza toplanması konusu ele alınacak. Özgür Özel’i devirmeye karar verirlerse imza toplama sürecini başlatacaklar.

CHP'DE TAŞLAR YERİNDEN OYNAMAYA BAŞLADI

İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanı olması modeli üzerinde duruluyor ama İmamoğlu bunu ister mi? Kılıçdaroğlu, ‘Ben CHP Genel Başkanı olayım seni cumhurbaşkanı adayı ilan edeyim’ diye söz verir mi? Özel’in karşı hamlesi ne olur, bunlar henüz belli değil. Ama CHP’de taşlar yerinden oynamaya başladı.

Kılıçdaroğlu’ndan köşe yazısı... Zamanlaması manidar

MANSUR YAVAŞ'LA DA BULUŞACAK

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Kılıçdaroğlu, bugün ABB Başkanı Mansur Yavaş ile yemekte buluşacak. ABB'den yapılan açıklamada, "Çok önceden kararlaştırılan rutin bir istişare yemeği. Özel bir gündem yok" denildi. 

Haberde ayrıca, Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu ile de yarın bir görüşme gerçekleştireceği belirtildi.

Yorumlar 0 Yorum Var