İstanbul Fatih'te Esir Kemal Camii’nde cuma namazı kılan vatandaşları küfürlü sözler söyleyerek video kaydına alan 17 yaşındaki suça sürüklenen çocuğun 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

İstanbul Fatih'te Esir Kemal Camii’nde 14 Haziran tarihinde cuma namazı kılan vatandaşları video kaydına alarak küfürlü sözler söyleyen ve bu anları sosyal medyada paylaşan suça sürüklenen çocuk M.D.A.'ya (17) yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, M.D.A.'nın paylaştığı görüntünün tüm sosyal medya sitelerinde yer aldığı aktarıldı.

Suçlamaları kabul ettiği belirtildi

Hazırlanan iddianamede, videonun sosyal medyada yer almasının akabinde M.D.A.'nın kimliğinin tespit edilerek gözaltına alındığı, işlemlerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildiği kaydedildi.

Suça sürüklenen çocuk M.D.A.'nın ifadesine de yer verilen iddianamede, savunmasında paylaşımı kendisinin yaptığını, sözleri de kendisinin söylediğini ve suçlamayı kabul ettiğini söylediği belirtildi.

2 yıla kadar hapis talebi

İddianamede, suça sürüklenen çocuk M.D.A.'nın camide namaz kılan vatandaşları video kaydına alarak sarf ettiği sözler gerekçesiyle 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan yaşının küçük olması da dikkate alınarak 8 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Yargılama önümüzdeki günlerde İstanbul Çocuk Mahkemesi'nde başlayacak.

Yorumlar 42 Yorum Var
 • M.i 11.07.2024 18:41
  Aslında Güzel Bir sorgulama peşinden yetiştirlidiği aile aldığı eğitim yâda sokaktaki tuzaklardan hangisi iyi incelenerek bu sonucu doğuran sebeplerle mücadele etmek lazım devletimiz nerede yanlış uygulama yapıyor ona bakmak lazım
 • Erdem Ateş 11.07.2024 18:09
  Kızılbaşlar ermeni dönmesi bölücüler Türkiye cumhuriyeti devleti ve milletine dinine düşman aşağılık lağım fareleri sapık sapkın mezhepciler
 • bayburtlu Ethem 11.07.2024 18:04
  namazdan ezandan rahatsız olan bu ülkeyi terk etsin
 • Burhan 11.07.2024 17:49
  Allah ıslah etsin. Islah olmayacaksa kahretsin
 • ahmo 11.07.2024 17:41
  Ne çocuğu yahu dine hakaret edenlerin tamimina yakınının ya yaşi küçük ya alkollu yada hapçi akli dengesi yerinde olmayanlari bulup sokağa saliyorlar soyledikleride yanlarina kar kaliyor
Daha fazla yorum görüntüle