Bilim-Teknoloji / 16.02.2018 16:37

Milli Robot ADA GH5 mangal yapıyor, oyun havasında dans ediyor

Teknolojinin gelişimiyle, yapay zeka ve insansı robotlar gündelik yaşamımıza girerken, insanlığa ve bilime hizmet etmeyi amaçlayan insansı robot fabrikası Akınrobotics de; ürettiği son insansı robot ADA GH5 ile insan ergonomisini ve sağlığını bozan, hayatını tehlikeye atan monoton işleri robotlara yükleyerek, insan yaşamını daha nitelikli hale dönüştürmeyi hedefliyor.  

İnsansı robotların kullanım alanları açısından akla gelebilecek her sektöre yönelik geliştirilen ADA GH5; havaalanlarında, otogarlarda, otellerde, alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, marketlerde, restoran ve kafelerde, fuarlarda, konserlerde, açılış, kutlama gibi organizasyonlarda, eğitim kurumlarında, hastanelerde görevlendirilebilecek. Üretilen insansı robotlarla ilgili bilgiler veren Akınrobotics Başmühendisi Dr. Özgür Akın, ADA GH5 serisinin küçük bir çocuk tarafından dahi programlanabileceğini belirtti.

Akın, "Bu model robotlara, alışveriş merkezlerinde ürün tanıtma, fuarlarda broşür dağıtma, açılış ve konser gibi organizasyonlarda koreografi eşliğinde dans edebilme, plaket verebilme, otogar ya da havalimanlarında yol gösterme, mağazalarda tezgahtarlık, hastanelerde hasta bakıcılık yapabilecek insansı robotlar, ev hanımlarına kısmen de olsa yardımcı olabilecek şekilde programlanmıştır" dedi.

Kiralama ve özel proje bazlı satış işlemlerine başlanan insansı robot ADA GH5, kullanım alanlarının yaygınlaşması ile birlikte, en başta kaliteli iş verimliliğinin sağlanması, insana verilen değerin artması ve insanların sosyal yaşamlarını daha iyi yönetebilmeleri hedefliyor. Gün geçtikçe tüm sektörlerde yer bulması öngörülen Akınrobotics üretimi insansı robotların, yüksek teknoloji adına ülkemize küresel boyutta büyük bir ivme kazandırması bekleniyor.

Milli Robot ‘Erik Dalı’ oyun havası oynadı

Öte yandan, Milli Robot ADA GH5 ev hanımlarına yardımcı olmasının yanı sıra bazı oyun havalarını da takım olarak oynayabiliyor. ADA GH5’ten oluşan milli robotlar hep birlikte uyum içerisinde “Erik Dalı” oyun havası oynadı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Hürkuş-C ilk kez test etti...İşte o anlar! Bilim-Teknoloji - 29.12.2018 Mars'a yeni misafir! Bilim-Teknoloji - 27.11.2018
 • Erol ALP 19.02.2018 15:10 /

  İnşallah yapay zekasını geliştirmek için yapılan bir çalışmadır aksi halde elektrikli tekerlekli sandalyeden farkı yok.

 • Eyup 16.02.2018 23:30 /

  Çay demleme değil de silah taksak buna da savaşa sürsek, PKK'lıları öldürse olmaz mı?

 • Nedir bu kardeşim 16.02.2018 19:51 / 3 kişi beğenmiş /

  Adam bizimle dalga geçiyor hiçbir kullanışlı yanı yok şımartmayın şu firmayı milli robotmuş asimonun milyonda biri etmez oyun havasıymış dalgamı geçiyorsun adam gibi yap ne biliyim takla atsın zıplasın tekerlekli robotmu kaldı terbiyesizler bide bizi kandırmaya çalışıyorlar

 • mekanik 16.02.2018 19:24 /

  süper olmuş mangal yapandan bir tane yollayın

 • vay be arkadaş 16.02.2018 19:03 / 2 kişi beğenmiş /

  ya bizim millet süper valla bi tane dünyada ,elalem robot yaapr eline silah verir savaşcı robotlar üretir bakın farkımıza ,mangal yelliyor yemek dağıtıyor cayd emliyor anladınızmı bu dünyada türkler neden BİR TANE

bilim-teknoloji kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla