Boston Dynamics 11 yılın ardından insansı robotu Atlas'a veda etti  ama sadece hidrolik versiyonuna... Robotik şirketi, YouTube'da yayınladığı bir videoda Atlas'ın emekliliğinde "arkasına yaslanıp rahatlama" zamanının geldiğini ve yeni tamamen elektrikli Atlas'ın dizginleri ele almasına izin verdiğini söylüyor.

ZAMAN İÇİNDE GELİŞİM GÖSTERDİ

Boston Dynamics Atlas'ı 2013 yılında Savunma Bakanlığı için düzenlenen bir yarışmanın parçası olarak ortaya çıkardı. Atlas'ın ilk iterasyonunda boyu bir metre iki santim ve ağırlığı 330 kiloydu. Boston Dynamics yıllar içinde Atlas'ın tasarımını değiştirmeye devam ettikçe, robotun bir mat üzerinde zıpladığını, atladığını ve döndüğünü ve alet çantalarını fırlattığını gördük.

YENİ ATLAS GELİYOR

Yeni Atlas büyük bir tasarım değişikliğiyle geliyor. Sadece tamamen elektrikli olmakla kalmıyor, aynı zamanda yuvarlak kafasında bir halka ışık ve gelişmiş çeviklik ve el becerisi sağlayan dönen vücut parçaları ile donatıldı.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Denizci 19.04.2024 14:45
  İnsanın ne kadar harika yaratıldığının göstergesi.
 • yuh 19.04.2024 02:58
  şu robotu yapılan hataları Türkler yapmış olsada paylaşsa var ya o mühendislerinden tutun çaycısına kadar herkesle alay edilirdi
 • farkında mısınız 19.04.2024 02:55
  arkadaş hayranlıkla izliyoruz da yarın bir gün bizim üstümüze savaş açtıklarında bunları gönderecekler. peki biz buna karşı ne tedbir alıyoruz
 • sosyal çalışmacı 18.04.2024 13:17
  Emekliye ayrılınca tazminat ya da emekli aylığı almaya hak kazanmış mıdır?