Bilim-Teknoloji / 21.04.2018 09:19

HAVELSAN'dan yerli haberleşme programı: İletee

Yerli mesajlaşma programı 'İletee' ile kişisel bilgiler artık daha güvenli şekilde paylaşılacak.

Genel Müdür Ahmet Hamdi Atalay, yerli mesajlaşma programının müjdesini verdi ve şunları söyledi:

"İletee adını verdiğimiz platformda WhatsApp'ın özelliklerinden daha fazlası bulunacak, bizimki çok güvenli olacak. Mobil iletişim platformumuzun sunucuları Türkiye'de olacak."

"YIL ORTASINDA TANITIMINI YAPACAĞIZ"

Platformun cep telefonunun içindeki güvenli bir alanda donanıma gömülü bir işletim sistemi üzerinden çalışacağından bahseden Atalay. şöyle devam etti:

"Dışarıdan cep telefonu ele geçirilse ya da hacklense dahi haberleşmeniz güvenli hale gelecek. Bunu niye şimdi yapıyoruz? Çünkü 5 yıl önce öyle bir talep ve bu ihtiyacın farkındalığı yoktu. Artık bu talep oluştu, biz de buna yatırım yapmaya başladık. Ürünün prototipini çıkardık. Yıl ortasında tanıtımını yapacağız. Yıl sonuna kadar pazara sunmuş olacağız. Çok yakın zamanda yerli bir cep telefonu üreticisiyle bunu pazara sunmayı hedefliyoruz."

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Hürkuş-C ilk kez test etti...İşte o anlar! Bilim-Teknoloji - 29.12.2018 Mars'a yeni misafir! Bilim-Teknoloji - 27.11.2018
  • Ahmet 22.04.2018 20:05 / 1 kişi beğenmiş /

    PTT Messenger ve bunun gibi uygulamalarımız yaygınlaşmalı, halkın kullanımına sunulduğunda ücretlide olsa yükleyip kullanacağım. Whatsapp'ı sileceğim.

bilim-teknoloji kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla