YAŞAM / 13.09.2018 09:48

Üçüncü denemelerinde otomobili böyle soydular

İstanbul Bağcılar’da gece saatlerinde, lüks bir aracı üçüncü denemesinde soyan yüzü maskeli hırsızlar kayıplara karıştı. Hırsızların defalarca aracı çalmaya çalışması ve rahatlıkları ise güvenlik kamerasına yansıdı.

durumu fark etmesi üzerine hırsızlar, kendi araçlarına binerek olay yerinden uzaklaştı. Bir süre sonra tekrar aracın başına gelen soyguncuları, yoldan geçen vatandaşlar gördü. Soyguncular, kendi araçlarına binerek hiçbir şey olmamış gibi davrandı.

Vatandaşların sokaktan geçmesiyle beraber hırsızlar soyguna başladı. Tam o anda sokağa giren başka bir arabayı gören hırsızlar yeniden kendi araçlarına binerek sokaktan uzaklaştı. Soygundan vazgeçmeyen hırsızlar bir kez daha sokağa gelerek bu kez amaçlarını gerçekleştirdi.

Durumu gören komşuları aracın sahibi olan Ömer Tatlı’ya haber verdi. Arabasının önüne geldiğinde kapısının açık olduğunu gören Tatlı, içine baktığında aracının soyulduğunu anladı. Tatlı durumu hemen polise haber verdi. Araçtan yaklaşık 25 bin lira değerinde malzeme çalan maskeli soyguncular kayıplara karıştı. Ekipler yüzü maskeli soyguncuları aramaya koyuldu.

Yaşadıklarını İHA’ ya anlatan lüks aracın sahibi Ömer Tatlı “ Aracın sahibiyim. Aracımızı yeni aldık. Aracımızın Kasko’su yok. Aracımı kapıya bıraktım. Gece saat 01.00-02.00 civarı komşum kapıya vurdu. ‘ Aracınıza hırsız girdi galiba ‘ dedi. Bizde o telaşla indik aşağıya baktık. Biz indiğimizde gitmişlerdi. Aracımıza bayağı zarar vermişler. İçini sökmüşler. Mağdur olduk. İçindeki masrafın değeri 25 bin lirayı buluyor. Ekranı sökmüşler. Önde trim var. Trimi sökmüşler. Konsolu sökmüşler. Vitesi de sökmüşlerdi. Biz aracı yürütmek için tekrar takmak zorunda kaldık “ dedi.

“Bu tür araçlarda, araç sahipleri bir yere gidiyor, gözü arkada kalıyor “

Yetkililerden gerekenin yapılmasını isteyen Tatlı “ Daha önce ilk arabamda geldi başıma. Ama onun Kasko’su vardı. O araçta Kasko’dan ödemesini aldık ama bu aracın Kasko’su yok. Şüphelendiğim biri yok. Zaten kameralarda gözüküyor. Görüntüler de var. Araçların plakası da var ama hiçbir şey çıkmadı. Emniyete gittim. İşlemleri yaptırdım. Görüntüleri verdim. Bekliyoruz. Bu durum çevremde çok olan bir şey. Özellikle bu tür araçlarda, araç sahipleri bir yere gidiyor, gözü arkada kalıyor. Direksiyonunu söküyorlar. Vitesini söküyorlar. Her şeyini söküyorlar aracın içinden. Buna bir dur demeleri lazım. Gerçekten insanlar mağdur. Araba alıyor. Koyacak yer bulamıyor. Gerekenin yapılmasını istiyorum. 25 bin lira zarar gerçekten ciddi bir zarar. Bende yaptıramadım zaten. Öyle bıraktım “ dedi.

Olay anı güvenlik kamerasına yansıdı

Olay anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde hırsızların araca gelerek önce kapısını açtığı görülüyor. Ardından birkaç deneme sonunda soygunu gerçekleştiren yüzleri maskeli hırsızlar, kayıplara karışıyor.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Çamlıca Camisi'nde Berat Kandili! On binler akın etti YAŞAM - 20.04.2019 Somun ile uğraşma derdine son! İşte o harika icat! YAŞAM - 09.04.2019
 • zafer gülten 13.09.2018 15:58 / 1 kişi beğenmiş /

  rahat olurlar tabii ki....başka suçtan aranmıyorlarsa ve 5 sene içinde aynı suçtan ceza almamışlarsa .alacakları ceza 2-3 sene,yarısı infaz,belki 1 sene açıkta yatarlar,af çıkarsa hırsızlar af kapsamınada giriyor ayrıca.

 • abdullah 13.09.2018 13:55 /

  maide süresinde Cenabı hak ne buyuruyor hırsızlık edenin elini bileklerinden kes

 • Çare 13.09.2018 13:15 /

  Hırsızın elini kesin.

 • vatansız 13.09.2018 12:36 / 1 kişi beğenmiş /

  değerli kardeşim geçmiş olsun bu olayları yapan şahıslar yakalansa ne olacak biliyor musun mahkeme tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakacak ve bu adamların sabıkaları çok kabarıktır. 140 sabıkalı olan insanlar nasıl hala dışarıda gezebiliyor ben anlamıyorum cezalar caydırıcı değil sen o paraları kazanmak için çabalayıp duruyorsun birisi gelip bir gece de bütün emeklerini hiç ediyor devletimiz de ne yazık ki bunlara çanak tutuyor. Eğer devlet olarak cezalar caydırıcı değilse bu teşvik etmekten başka birşey değildir.

 • Ali 13.09.2018 12:00 / 3 kişi beğenmiş /

  bir kac kisinin elini kesin bakalim bir daha hirsizlik oluyormu, Yakalanirsa bir kac ay yatar cikar tekrar yapar

yaşam kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla