YAŞAM / 14.09.2018 14:11

Dilencinin üzerinden 15 ülkenin parası çıktı

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda dilencilik yaparken yakalanan Azeri uyruklu kişinin üzerinden TL, euro ve doların da olduğu 15 ülkenin parası çıktı.

İstanbul Pendik’te yakalanan yabancı uyruklu dilencinin üzerinden 15 farklı ülkenin parası çıktı.

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda dilencilik yaptığı tespit edilen Azeri uyruklu bir kişiyi yakaladı.

Dilencinin üzerinden 2 bin 500 Türk Lirası, 530 euro ve 421 dolar çıktı.

Bu parların yanı sıra dilenciden İran Riyali, Suudi Arabistan Riyali, Katar Riyalı, Kuveyt Dinarı, Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi, Umman Sultanlığına ait Riyal ve Baisa olmak üzere altı Körfez ülkesinin parası bulundu.

Körfez ülkelerine ait paralarla birlikte Lübnan Lirası ve Libya Dinarı'na da el kondu. 

İsveç’e ait Kron, Nepal’e ait Rupi Sanskrit alfabesi ile yazılı Hindistan Rupisi ve Kril Alfabesiyle yazılı Rus Rublesi ise diğer dikkat çeken paralar oldu.

ZABITA YOĞUN MESAİ HARCADI

Dört farklı alfabe (Latin, Arap, Kril, Sanskrit) ile yazılı olan banknotların hangi ülkelere ait olduğunun belirlenmesi için zabıta personeli yoğun mesai harcadı.

El konulan, toplam değeri yaklaşık on iki bin TL'yi bulan dövizler 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. maddesi hükmü gereği belediye encümeni kararıyla kamuya aktarılmak üzere Türk lirasına çevrildi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Çamlıca Camisi'nde Berat Kandili! On binler akın etti YAŞAM - 20.04.2019 Somun ile uğraşma derdine son! İşte o harika icat! YAŞAM - 09.04.2019
 • SENSEREY 17.09.2018 10:13 /

  Adam uluslar arası dilenci

 • Murat 14.09.2018 23:51 /

  Bizim saftirikler de hala para versinler dilencilere.. Anlattığımda durumu ALLAH için veriyoruz diyorlar birde... hey ALLAH'ım yaa

 • zafer gülten 14.09.2018 23:28 / 1 kişi beğenmiş /

  şayet bir hayır yapmak istiyorsan,sokaktaki aç sokak hayvanlarına yap,cebinde dünya parası olan bu dolandırıcılara değil---sokak hayvanları sahiden muhtaçlar,seni aldatmaz,yaptığın iyiliğe şükrederler.sokakta bir kedinin yada köpeğin karnını doyurmak,cebinde dünya parası olan dolandırıcılara sadaka vermekten bin kat hayırlıdır.

 • zafer gülten 14.09.2018 20:07 /

  iyide dilencinin sedece üstündeki paralara el koyup serbest bırakacaklar,Azeri uyruklu ise vatanına gönderilmesi iyi olur,bir daha dönmemek şartıyla.yoksa gider başka yerde tekrar dilenir.

 • akrep 14.09.2018 18:39 / 1 kişi beğenmiş /

  Ben bu işi sevdim.. madem kamuya aktarılıyor. Her camı ,havalimanı vs. gibi yerlerde birkaç zabıta ekibini bekletin belirli günlerde. Bıraksınlar güzelce dilensin dilenciler. Sonra yakalayıp paraları kamuya aktarın . Bundan güzel gelir mi olur devlete :))

yaşam kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla