YAŞAM / 01.03.2019 08:56

Başkentte "nine"nin yönettiği çeteye operasyon

Ankara'da, 65 yaşındaki bir kadın tarafından yönetildiği belirlenen yankesicilik çetesinin 11 üyesi yakalandı.
Başkentte, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde "yankesicilik" olaylarına yönelik şikayetlerin artması üzerine Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. 
Ziynet eşyaları ve cüzdan çalan zanlıların "Kemendi Grubu" olarak suç kaydı bulunan çete üyeleri olduğu belirlendi.
Alınan yasal izinlerin ardından yapılan telefon dinlemelerinde, grup üyelerinin birbirleriyle şifreli konuştukları tespit edildi.
Çete üyelerinin, telefon dinlemesine takılmamak için polise "amca", çete lideri 65 yaşındaki kadına ise "nine" kod ismini verdikleri belirlendi.
Polis ekipleri daha sonra belirledikleri 6 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda çetenin 13 üyesinden aralarında "nine" kod adlı kadının da bulunduğu 11'i gözaltına alındı. 
Çete üyelerinin saklamaya çalıştığı çok miktarda çalıntı eşya da ele geçirildi. 
Sorgularında suçlamaları kabul etmeyen zanlılar, yankesicilik yaptıkları güvenlik kamerası kayıtlarındaki görüntülerini de reddetti.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 11 zanlıdan 9'u çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 
Emniyet yetkilileri, "Perde" adı verilen operasyonla benzer şekilde gerçekleştirilen 23 hırsızlık olayının aydınlatıldığını bildirdi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Magandanın küçük çocuğa ölümüne dayağı kamerada YAŞAM - 30.04.2019 Horoz, köpeğe böyle kafa tuttu YAŞAM - 30.04.2019

yaşam kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla