Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi kırsalında PKK'nın sözde Karadeniz sorumlusunu etkisiz hale getiren jandarma timi ilçede coşkuyla karşılandı.

İlçedeki Oltan Sungurlu Kültür Merkezi önünde toplanan vatandaşlar, önceki gün ilçe kırsalındaki operasyonda terörden arananlar listesinin kırmızı kategorisinde yer alan "Zeynel" kod adlı Mehmet Yakışır ve "Rodi" kod adlı Levent Dayan'ı etkisiz hale getiren Kürtün İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı 2. Jandarma Asayiş Komando timini Türk Bayrakları ile karşıladı. 

Karşılamada, Kürtün Kaymakamı Ekrem Çeçen, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat ile Kürtün İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Karabulut, timin komutanını alnından öperek kutladı.

Tim tarafından burada komando andı okundu. Karşılamada kesilen şükür kurbanının ardından Belediye Başkanı Kanat, akıtılan kanı askerlerin alnına sürdü.

Öte yandan bölücü terör örgütünün 3 Mayıs 2016 tarihinde düzenlediği bombalı sadırıda yaşamını yitiren Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat'ın damadı Adil Bülbül'ün kendi adını taşıyan 2 yaşındaki oğlu ile kardeşi Ali Bülbül de askerleri karşılayarak çiçek takdim etti.

Kardeş Bülbül, Tim komutanı Üstteğmen Orhan Polat'ın kucağına anne karnındayken babası bölücü örgüt üyelerince şehit edilen ve babasının adını taşıyan 2 yaşındaki Adil Bülbül'ü verdi. Tim Komutanı Polat, küçük Bülbül ile bir süre yakından ilgilendi.

Kardeş Bülbül'de askerlere hitaben "Kardeşimin kanını yerde bırakmadınız. Size çok teşekkür ediyorum." dedi.

Askerler ve vatandaşlar Transit caddesi boyunca vatandaşların tezahürat ve çiçek takdimleri ve Türk bayraklarıyla birlikte yürüyerek ilçe jandarma komutanlığına geldi.

Komutanlık girişindeki duanın ardından grup dağıldı.

Askerlere Türk Bayrağı hediye edilen törene, Kaymakam Çeçen ve Belediye Başkanı Kanat'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Mikdat Bal 17.07.2018 17:44
    Artık bundan gayri kahramanlık destanları yazacağız, helal olsun bizim askare
  • onur 17.07.2018 14:20
    helall.askerimizi bağrımıza basarız biz.kaplanlar aslanlar.
  • ibrahim 17.07.2018 10:22
    helal olsun