KÜLTÜR / 11.01.2019 12:18

İstanbul'da düzenleniyor! Arap turistlere özel...

 Arap turistler için Boğaz'da, geleneksel Arap kültürünün de yansıtıldığı özel tekne gezileri gerçekleştiriliyor. 

Son yıllarda tatil için daha çok Türkiye'ye geldiği gözlenen Arap turistlerin ilgisini çekmek için farklı organizasyonlar düzenleniyor. Bu organizasyonlardan biri de Boğaz'da 21.00-00.00 arasında özellikle Arap turistler için yapılan tekne turları. 

Filistin, Bahreyn, Kuveyt gibi Arap ülkelerinden gelen turistler, turların yapıldığı teknelerde ellerinde kılıç olan animasyon ekibince karşılanıyor.  Kabataş'tan saat 21.00 civarında hareket eden ve Boğaz'ı turlayan teknelerde konuklara Arap mutfağından yemekler ikram ediliyor. 

Tur kapsamında saat 00.00'a kadar çoğunluğu Suriye'den gelen Arap sanatçılar popüler şarkılar seslendiriliyor, Arap halk dansları ve skeçler sergileniyor. Gösterilerde Türk-Arap dostluğu da vurgulanıyor.

Program, Orta Doğu'daki çatışmaları, çekilen çileleri ve gözyaşını anlatan, Müslümanların barış içinde ortak bir yaşam kurma özlemini dile getiren dramatik bir tiyatro oyunuyla sona eriyor.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Hattuşa'nın 3 bin 500 yıl önceki hali "sanal gerçeklik" uygulamasıyla ziyarete açıldı KÜLTÜR - 08.07.2020 "Acelen varsa ne işin var Datça'da" KÜLTÜR - 12.02.2019

kültür kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla