Bilim-Teknoloji / 14.09.2019 17:23

Bilimle eğlenceyi buluşturan proje: Bilim Seyyahları

Bilimsel merakı artırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Bilim Seyyahları projesi, renkli deneyler ve oyunlarıyla İstanbul'da ziyaretçilerini bekliyor.

Bulgaristan'dan Gana'ya, Zanzibar'dan Yunanistan'a...

3 kıta 11 ülke ve 14 kentte boy gösteren Bilim Seyyahları projesi İstanbul'da düzenleniyor.

2015 yılında başlayan proje, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne ait. Amaç, bilimi ders kitaplarının dışına, hayatın merkezine taşımak.

Bilimsel farkındalık oluşturuluyor

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Koordinatörü Ersin Ertürk, projeyle ilgili şunları söyledi:

"İçinde fizik, kimya, biyoloji, astronomi, mühendislik ve uzay gibi farklı dallarda atölye ve deneyler gerçekleştiriliyor. Biz burada temel bilimlerin zor olmadığını, gerçek hayatta karşılaştığımız olguların nasıl açıklanacağını interaktif şekilde uygulamaya çalışıyoruz."

Katılımcılar gerçekleştirdikleri deneyler ve ortaya koydukları projeler konusunda oldukça heyecanlı. Üstelik deneyler gerçekleştirilirken, tarih öğrenmek dahi mümkün.

200'den fazla deney yapılıyor

Matematikle oyunu birleştirerek, bilimi eğlence haline getiren deneyler de gerçekleştiriliyor.

TÜBİTAK'ın desteği ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yapılan etkinlik cumartesi akşamına kadar halkın ziyaretine açık olacak.

Ziyaretçiler matematikten biyolojiye, fizikten astronomiye kadar kurulan birçok atölyede 200'den fazla deneye katılabilecek.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR İnce'den yerli oto çıkışı! Ahmet Hakan 3 kez müdahale etti Bilim-Teknoloji - 31.12.2019 Yerli otomobilin merakla beklenen özelliği tanıtıldı! Bilim-Teknoloji - 29.12.2019

bilim-teknoloji kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla