OTOMOBİL / 20.09.2019 08:31

Taciz iddiası mahalleyi karıştırdı, polis biber gazıyla müdahale etti

Adana Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "20 yaşlarında ve düzgün Türkçe konuşan ve vatandaşımız olduğu değerlendirilen bir şahısla ilgili adli ve idari tahkikata başlanmış olup, vatandaşlarımızın kamu düzeninin devamı açısından Emniyet Birimlerimize yardımcı olmaları ve gerekli sağduyu göstermeleri önemle rica olunur." denildi. 

Olay, Seyhan ilçesi Dumlupınar Mahallesi 38070 sokakta meydana geldi.

İddiaya göre, ismi öğrenilemeyen bir kişi, 11 yaşındaki erkek çocuğuna taciz etti. Daha sonra çevredeki vatandaşlar tacizi görünce şahıs kaçtı. Bunun üzerine mahalleli şahsın evinin önünde toplandı. Kalabalık grup 'İdam istiyoruz' sloganı atarak evi taşladı ve yakmaya çalıştı. Bölgeye çevik kuvvet, özel harekat ve asayiş ekipleri sevk edildi.

Özel Harekat polisleri çevrede yoğun güvenlik önlemi alırken, çevik kuvvet de öfkeli kalabalığı biber gazı kullanarak dağıttı. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Adana Valiliği 11 yaşındaki erkek çocuğunun tacize uğradığı iddiası ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimizde meydana gelen ve bazı basın yayın organlarına yansıyan cinsel istismar olayı ile ilgili Valiliğimizce aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

19.09.2019 günü saat 19:00 sıralarında Emniyet Birimimize gelen bir ihbarda 11 yaşlarında bir erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen yaklaşık 20 yaşlarında ve düzgün Türkçe konuşan ve vatandaşımız olduğu değerlendirilen bir şahısla ilgili adli ve idari tahkikata başlanmış olup, vatandaşlarımızın kamu düzeninin devamı açısından Emniyet Birimlerimize yardımcı olmaları ve gerekli sağduyu göstermeleri önemle rica olunur." 

YABANCI UYRUKLU KİŞİLERİN İŞYERLERİNE ZARAR VERİLDİ

Bu arada taciz olayının yabancı uyruklu bir kişi tarafından gerçekleştirdiği iddiaları vatandaşları sokağa döktü. Bazı kişiler tarafından olayın yaşandığı Dumlupınar Mahallesi'nin yakınındaki Mirzaçelebi ve Kocavezir mahallelerindeki yabancı uyruklu kişilere ait işyerlerine zarar verildi. İş yerlerinin camlarını kıran bazı kişiler, içerideki malzemeleri dışarıya çıkartıp, yaktı. Kalabalık, polisin müdahalesi sonucu dağıtılırken, küçük çaplı yangınlar ise TOMA ile söndürüldü. Zırhlı ekipler, güvenlik amaçlı bölgedeki önlemlerini sürdürüyor.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR TOGG'a dev rakip! İlk elektrikli SUV modelini tanıttı OTOMOBİL - 08.08.2020 325 Km hızla kaza! Lüks aracı 2.9 saniyede paramparça etti OTOMOBİL - 12.08.2020
 • kevser 20.09.2019 13:30 /

  Adana klasiği

 • Akdağ 20.09.2019 12:25 /

  Her şehir ve ilçede böyle hazır kıta tipler var. Bir yerlerden kumandalı olay doğru yada yanlış olsun görevleri proveke etmek. Kesinlikle gelen emirle çalışıyorlar ,ajan tipler. Emniyetimiz ve yargımız artık işi ele almalı ,meydanı bu provakatör ajanlara bırakmamalı.

 • Hızır Bey 20.09.2019 12:12 / 1 kişi beğenmiş /

  Suriye'li ve mülteciler üzerinden gaza gelmeyin ey millet...

 • erdem değer 20.09.2019 10:03 / 4 kişi beğenmiş /

  Türkçe konuşan ve vatandaşımız olduğu değerlendirilen... bu Türkiye adına utanç vericidir. zorunlu Türk vatandaşlığına geçiş belgesi alan tüm suriyeliler vatandaşlık alıyorlar. uyan ülkem uyan!!

 • birtürk 20.09.2019 09:32 / 3 kişi beğenmiş /

  adanada suriyeli olmasına gerekmi var.değişen ne olcakki. provakasyon dur.

otomobil kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla