EKONOMİ / 15.10.2019 00:24

ABD televizyonu Türkiye'yi kötülemek isterken rezil oldu

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı aleyhine yürütülen dezenformasyon girişimlerinde, ABD'li haber kanalı ABC, silah tanıtımında kaydedilen görüntüleri harekat sırasında çekilmiş gibi yayımladı.

Barış Pınarı Harekatı'nın ilerlemesiyle başka olaylarda ve zamanlarda çekilmiş fotoğraf ve videoları, manipülasyon, dezenformasyon için kullanma çabaları aynı şekilde devam ediyor.

Son olarak, Amerikan ulusal haber kanalı ABC, silah tanıtımı sırasında kaydedilmiş güçlü patlamaların yer aldığı video görüntülerini, harekat sırasında kaydedilmiş gibi çarpıtarak servis etti.

Alt bantta "Suriye'de kıyım" yazılı haberi aktaran sunucu, "Burada yer alan görüntülerde, Türk ordusunun Suriye'nin bir sınır kasabasında Kürt sivilleri bombaladığı görülüyor. Türkiye'nin desteklediği savaşçıların, Amerikan müttefiki olarak DEAŞ'a karşı savaşan Kürtlere karşı korkunç zulüm uyguladığına ilişkin haberler geliyor." ifadesini kullandı.

Haberde kullanılan görüntülerin aslında ABD'de 2017'de gerçekleşen bir silah tanıtımı sırasında kaydedildiği anlaşıldı. Televizyon kanalının görüntüleri haber bülteninde kullanmadan önce, cep telefonuyla patlamaları kaydeden insanları montajlayarak videodan çıkardığı anlaşıldı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Rus tanklarını Bayraktar TB2 ile vuracaklarını açıkladılar EKONOMİ - 03.07.2020 Cezaevinde öğrendiği bilgilerle kendine elektrikli araç yaptı EKONOMİ - 26.06.2020
 • vay alçaklar 16.10.2019 15:05 /

  bir de hatalı olmuş demişler hesapta... halbuki en başında montajlamışlar videoyu...

 • Hıdır BUDUR 16.10.2019 10:23 /

  Klasik ABD yalanları başladı. Uydur kaydır ikiz kuleler masalıyla Irak ve Afganistan işgali ? Hani Saddamda kimyasal silah vardı ? Dönemin Genelkurmay başkanı POWEL bile özür diledi utancından insan içine çıkamıyor.

 • Çiçek 15.10.2019 09:54 / 1 kişi beğenmiş /

  Yalan yayın yaparak insanları Aptal yerine mi koyabileceklerini sanıyorlar kandırıp yalan haber yaparak çok para kazancak lar diyemi insanları kandırıyorlar birileri şunlara habercilik nasıl yapılır dürüst güvenilir olmak nasıl bir şeydir ögretin alışmışlar para için her şey yapmaya bazıları

 • çakır 15.10.2019 08:13 / 11 kişi beğenmiş /

  chp Türkiye'de aynı şekilde ilerlemesi batının çanakçısı olduğunu bir kez daha gösterdi

 • Can 15.10.2019 03:44 / 13 kişi beğenmiş /

  Batılılar sahtekarlıkla bir numaradır.

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla