OTOMOBİL / 21.10.2019 13:14

Teröristler, Rasulayn'dan ambulanslar ve sivil araçlarla kaçıyor

Türkiye, Barış Pınarı Harekatı'nda Rasulayn'da sıkıştırıp kuşatmaya aldığı YPG/PKK'lıların, ABD ile olan mutabakat çerçevesinde ambulanslar ve sivil araçlarla kenti terk etmelerine müsaade ediyor.

Türkiye ile ABD arasında, Barış Pınarı Harekatı'na 120 saat ara verilerek YPG/PKK'nın güvenli bölgeden çekilmesi amacıyla sağlanan mutabakatta geri sayım sürüyor.

AA'nın Rasulayn'daki muhabirlerinin bildirdiğine göre, dün öğleden sonra ambulanslar ve bazı sivil araçlarla örgüt, yaralı teröristleri tahliye etmeye başladı. Onlarca ambulans ve sivil araç, yaralı teröristleri, Türkiye'nin harekat bölgesinde açtığı koridordan çıkartarak Haseke ilinin Kamışlı ilçesine götürdü.

Gün içinde yine onlarca ambulans ve sivil araç, camlarına film çekilerek ya da gazete kapatılarak, içlerinin görülmesi engellenecek şekilde Haseke'den Rasulayn'a giriş çıkış yaptı.
Böylece Türkiye, ABD'yle olan mutabakat çerçevesinde teröristlerin harekat bölgesini terk etmelerine izin verdi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Merakla beklenen Akıncı belgeseli yayınlandı OTOMOBİL - 25.05.2020 Antalya’da trafikte tekme tokatlı kavga OTOMOBİL - 30.05.2020
  • Cimmmm bommmm 21.10.2019 15:04 / 2 kişi beğenmiş /

    Bunların havadan vurmak lazım birdaha bulamazınız bu sekil vurun itleri birkerede biz bozalım anlaşmayı

otomobil kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla