SEYAHAT / 07.12.2019 13:26

Küba'nın en gözde turistik noktası Trinidad Kasabası

Trinidad Küba'nın en gözde turistik yerlerinden biri. Burası zamanında İspanyol sömürgesinde bulunmuş bir yer. Bu yüzden İspanyol kültürüne ait evler ve tarihi eserler çıkıyor karşınıza. Çok şirin sıcacık bir sahil kasabası. Bu sahil kasabası dünyanın en güzel kasabaları arasında yer alıyor. Rengarenk evler, yeşil meydanları ve plajları ile gezilecek yerleri bir hayli fazla. Şeker kamışı yetiştirmek için çok iyi topraklara sahip olan bu yerde liman taşımacılığı ile şeker kamışı taşıması yapılıyordu. Demir yolu ulaşımı dahi burada bulunuyor. Taş döşeli sokakların bile bir anısı var. Buraya gelen gemilerin içerisindeki konteynırlar İspanya'dan getirilen taşlar ile doluymuş taşlar buraya dökülünce yol yapımında kullanılmak üzere yerlere döşenmiş. O gemiler de boş dönmemiş ve içerisine şeker kamışları doldurulmuş. Triniti Kilisesi, Romantik Müze, Romantik Meydan ve Çan Kulesi gibi gezi noktaları ile Trinidad Kasabası bugün herkesi misafir olarak ağırlıyor.

Burada renkli evler halka ait ve satılması da yasak. Devlet bu evlere Kübalı halkı yerleştirmiş ve satmasını da yasaklamış. Renkli evlerinin yanı sıra yemyeşil meydanları da Küba'nın en güzel gezi noktaları olmasını sağlamış bu güzide kasabanın. Fotoğraf çekmek için çok güzel doğal ortam olarak sizi selamlıyor burası. Tarihi bir yolculuk için muhakkak görmeniz gereken bir yer. Zamanında şeker kamışı merkezi olan bu yer günümüzde ise turizmin merkezi olarak işlev görüyor. Küba gezisi yapan herkes de mutlaka Trinidad Kasabası'nı geziyor. 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi 'Kapuzbaşı Şelaleleri' SEYAHAT - 29.07.2020 Kapadokya'nın peribacaları manzarasını tamamlayan lavanta bahçeleri SEYAHAT - 27.07.2020

seyahat kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla