GÜNCEL / 10.12.2019 00:31

Türkiye'nin konuştuğu kadın bomba imha uzmanı şehit oldu

Şırnak’ın İdil ilçesinde, teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının imha edilmesi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan PAMİT Komutanı Esra Çevik’in görüntüsünün, 15 Kasım’da Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi twitter sayfasından paylaşıldığı ortaya çıktı.

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada, İdil İlçe Jandarma Komutanlığı, Haberli Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk alanı Sarıköy köyü sınırları içerisinde Pisikayası tepesi mevkisinde 9 Aralık sabahı bölücü terör örgütü tarafından tuzaklanmış olan el yapımı patlayıcının tespit edildiği belirtildi. Açıklamada, "Tespit edilen el yapımı patlayıcıya imha ekipleri tarafından yapılan müdahale esnasında meydana gelen patlamada 2 güvenlik görevlisi şehit olmuş, 7 güvenlik görevlisi yaralanmıştır. Terörle mücadele kapsamında operasyonlar kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

Jandarmadan barut kokusu, parfüm kokusu paylaşımı

Patlamada şehit olan PAMİT Komutanı Esra Çevik’in bomba imha ettiği görüntüleri 15 Kasım’da Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi twitter adresinden yayınlandığı ortaya çıktı. Barut kokusu, parfüm kokusu başlıklı paylaşımda Çevik’in tuzaklanan patlayıcıları imha ettiği ve ardından da kaskını çıkarıp başparmağını kaldırdığı görülüyor.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Altınla ilgili dikkat çeken öneri: Bunu yapan bir taşla iki kuş vuracak GÜNCEL - 05.08.2020 Türkiye'yi kavuran görüntüler! İHA'lar o anları kaydetti GÜNCEL - 04.08.2020
 • kazım 10.12.2019 15:34 / 4 kişi beğenmiş /

  Hani bizim uzaktan kumandalı bomba imha alanında kullanılmak üzere tasarlanan paletli veya tekerlekli araçlarımız vardı ? Bu araçlar neden bu ekiplerimize verilmiyor ? Bu durum bile bile lades demek değimi?

 • Kamyoncu 10.12.2019 13:40 / 7 kişi beğenmiş /

  Ablam RABBİM inşallah sizi cennetinde ağırlar zaten melek gibi güzeldin şimdi hepten melek oldun. Nur içinde yatın inşallah. Şehitlere ölü demeyiniz şayet onlar diridirler ama siz bunu görüp bilemezsiniz...

 • ahmet 10.12.2019 10:44 / 8 kişi beğenmiş /

  Allah Rahmet eylesi

 • ahmet akif akçay 10.12.2019 10:06 / 8 kişi beğenmiş /

  cennet vatanım.Allah rahmet eylesin.

 • taş 10.12.2019 09:51 / 6 kişi beğenmiş /

  Mekanın Cennet olsun. Sizin için neler yapsak azdır. Kahraman Asker. Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer. Bedrin Arslanları Rabbim tırnağınıza taş dokundurmasın.

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla