GENEL / 31.12.2019 17:38

Kendi aracını ihbar etti, TSK havaya uçurdu

 MİLLİ Savunma Bakanlığı, Resulayn'da PKK/YPG'li teröristler tarafından alıkonularak bomba düzeneği yerleştirilen aracın, Suriyeli araç sahibinin ihbarı ile imha edildiğini ve facianın önlendiğini duyurdu.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Resulayn’da PKK/YPG terör örgütü tarafından alıkonularak aracına patlayıcı yerleştirilen Suriyeli kardeşimiz ilk fırsatta durumu Mehmetçiklerimize bildirdi. Bombalı aracın Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timi (METİ) tarafından kontrollü bir şekilde imha edilmesiyle bir facia daha önlendi" denildi.

'TÜRK ASKERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Paylaşılan videoda aracın görüntüsüne ve imha edilmesine ilişkin görüntüler yer aldı. İhbarı yapan araç sahibi Suriyeli sürücü, videoda olayı şöyle anlattı:

"Davudi aşiretinden bir kadını Resulayn'a götürmemi söylediler. Kadını ve çocuğunu almak için beklerken PKK/YPG'li teröristler geldi. Teröristler bana, 'sen insan kaçakçısısın' dedi. 'Ben böyle işler yapmıyorum' dedim. Sadece insanları istedikleri yere parayla götürüyorum. Beni okula götürüp orada tuttular. 2 gün nezarete attılar. Evraklarımı verdiler, aracımı bana teslim ettiler. 'Aracında bir şey yok' dediler. Yoldayken PKK/YPG'li teröristler beni arayıp, 'aracına bomba koyduk, kendini de, askeri de öldüreceksin' dediler. Türk askerine haber verdim. 'Yolda durup bekle, hemen geliyoruz' dediler. Hemen geldiler, aracın her yerini aradılar. Benzin deposunda ve aracın tavanında bomba buldular. Aracımı uzaktan patlatıp imha ettiler. Bana teşekkür ettiler. 'Allah'tan kimseye zarar gelmeden bize haber verdin' dediler. Allah razı olsun. Türk askerine teşekkür ediyorum. Allah'a şükrediyoruz. Bu olayda kimse ölmedi."

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR TSK için üretilecek! Geri sayım başladı, 2021'de geliyor GENEL - 31.05.2020 SpaceX'in Dragon kapsülü Uluslararası Uzay İstasyonu'na kenetlendi GENEL - 01.06.2020
 • Yeni 01.01.2020 01:11 / 5 kişi beğenmiş /

  Adamı teşhir ettiniz koruyun şimdi

 • Vatadas 31.12.2019 22:09 / 17 kişi beğenmiş /

  Lutfen bj adama araba verin

 • VATANDAŞ 31.12.2019 20:25 / 13 kişi beğenmiş /

  Bu durumda bombayı asıl ihbar eden kişi, arabanın sahibini arayıp bomba koyduğunu söyleyen kişidir.

 • baha 31.12.2019 19:26 / 18 kişi beğenmiş /

  O müslüman kardesimize daha iyi bir araç alıp vermek elzemdir. İşin aslı bu sekildeyse bin defa helal olsun zalime fidneciye prim vermemek gerekiyor. Kardeşi kardeşe dusurenlere karşı uyanık olmak gerekiyor.

 • UĞUR 31.12.2019 18:20 / 17 kişi beğenmiş /

  O kadar çok atıl araba varki kamuda, birini verseler keşke

genel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla