GÜNCEL / 23.03.2020 17:25

Eve gitmemek için bastonuyla direndi

Adana’da 78 yaşındaki adam, gittiği parkta kızı ve mahalle muhtarı tarafından evine götürülmek istenince direndi. Sonunda ikna edilerek evine götürülen yaşlı adam, bastonu ile gazetecilere de tepki gösterdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklanırken, dün polis ekipleri ülke genelinde dışarıda bulunan yaşlıların bazılarına ceza kesti. Bugün Adana'nın Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör, yaşlıları uyarmak için ilçedeki Cumhuriyet Parkı’na gitti. Bu sırada parkın karşısındaki evinden çıkmaya çalışan ancak kızının tutmaya çalıştığı 78 yaşındaki Nusret Döven’i gören muhtar, yaşlı adamı evine göndermeye çalıştı. Uyarıları dinlemeyen yaşlı adam, gazetecilerin de çekim yaptığını görünce bastonu ile tepki gösterdi. 1 saat boyunca muhtar Güngör ve kızı Sevda’ya direnen yaşlı adam, en sonunda ikna edilerek evine götürüldü.

“Engel olamıyorum”
Sevda Döven, “Engel olamıyorum. Sokağa alışkın bir insan. Saat 10’dan sonra duramıyor evde. Yasak ve ceza olduğunu anlatıyorum ama rahatsız olduğu için çıkmak istiyor” diye konuştu.
Muhtar Göktürk Güngör ise 65 yaş üzeri yolda gördüğü bütün vatandaşları emniyete teslim edeceğini söyleyerek, “Her şey büyüklerimiz için. Onlara destek olmamız gerekiyor. Onlar olmazsa bu hayat çekilmez. Her türlü durumlarına anlayış gösterebiliyoruz. Amcam aslında gerçekten çok değerli birisi. Zorlanarak geldi ama yine de bizi kırmadığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Korona virüsünü hiç duymadığını belirten 78 yaşındaki Nusret Döven, “Korona virüsü duymadım, şimdi duydum. Hiç gözükmüyor ki. Korona virüs görünmüyor” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ABD'deki gösterilerde Erdoğan'ın adını duyan gencin sevinci GÜNCEL - 04.06.2020 Libya'da Hafter güçlerine kusursuz pusu: Paramparça oldular GÜNCEL - 03.06.2020
 • melik 23.03.2020 23:12 /

  Paranoyak olmaya gerek yok!Mesafeyi koruyun yeter! Bu arada dayı iyiki sövmemiş.-Ne demek çıkmıycam lan!!!

 • ek9 23.03.2020 23:10 /

  şöyle bir algı oluşmuş boş beyinlerde yaşlılarla gençler arasında virüs kapma oronı farklıymış gibi virüs sadece yaşlılara bulaşıyo düşüncesi var ,aradaki fark onların kurtulması gençlerden daha zor .

 • aya 23.03.2020 18:04 / 1 kişi beğenmiş /

  yav bu iş yalvarmayla olacak iş mi? belli ki artık zor kullanılması gerekiyor arkadaş. ortada bir savaş var, komut zinciri bir taktik geliştirmiş ve ona göre emir vermiş, ama savaş meydanına giden er, komutadan gelen emir yerine kendi kafasındakini uyguluyor. yarın gerçekten bir savaşa girsek, cephede karşılaşacağımız manzara budur işte. dolayısıyla savaşta emre itaat etmeyen askere ne yapılıyorsa bunlara da aynısı yapılmalı. savaşta savaşmayan askere böyle yalvaracak mısınız? anlayın artık, bunun savaş ortamından bir farkı yok.

 • Vurun 23.03.2020 18:03 / 2 kişi beğenmiş /

  Sokaga boyle cikani vuracaksin ki baskalarina da bu virusu bulastiemasinlar. Cekseler ne olacak milletimiz bu

 • temel 23.03.2020 17:48 / 2 kişi beğenmiş /

  ne bu ya direk uyar laf anlamaz ise ya hapise gøtur yada copla laf anlamayanlari

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla